Nemecké mesto Göttingen zaplavilo konope

Foto: gj-goettingen.de / marijuana.com
Konopkar, 31. júla 2017

V Göttingene, malom univerzitnom meste na severe Nemecka, rastie konope medzi kvetmi, mestskými zeleňami, na hlavnej stanici a dokonca aj pred policajnými stanicami.

Aktivisti zo skupiny „Nejaké autonómne kvetinové deti“ prevzali zodpovednosť za túto činnosť a vyhlásili, že kampaň výsevu konope je zameraná na zvýšenie povedomia o nezmyselnosti zákazu konope v Nemecku.

 

 

Od roku 2013 sadí táto anonymná skupina po celom Göttingene konopné semená, ktoré su dostupné legálne v obchodoch, ale je zakázané ich zasievať.

Toto je už piaty rok po sebe, čo polícia ničí konope po záhradách a kvetináčoch v celom meste.

 

 

Tvrdá práca policajtov, ktorí sa musia venovať náročnej záhradkárskej činnosti vytrhávania rastlín konope, je veľkým potešením pre skupinu „Nejaké autonómne kvetinové deti“.

„Rastliny pochádzajú hlavne z konopných semien,“ zdôrazňuje skupina.

Na rozdiel od polície, kampaň má oficiálnu podporu mládežníckej organizácie politickej strany zelených s názvom „Zelená mládež Göttingenu“.

 

 

Mladí politici vyzývajú miestnych obyvateľov a náhodných obdivovateľov tejto „zelenej krásy“, aby fotografie rastliniek zdieľali na internete.

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o marihuane. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto stránku. Stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru :)
Súhlasím