V Nevade začína predaj kávových kapsúl s marihuanou

Foto: WEB
Konopkar, 28. júla 2017

V USA, kde je marihuana legálna, už nebude v káve kofeín jediná látka, ktorá ovplyvňuje ľudský organizmus. Americký denník Washington Post uviedol, že spoločnosť Cannabiniers predstavila nový výrobok s názvom Brewbudz. Má sa jednať o prvú kávovú, čajovú a kakaovú kapsulu na svete – naplnenú konope.

Kapsuly obsahujúce konope nesú názov Brewbudz a sú k dispozícii v rôznych dávkach od 10 do 50 miligramov psychoaktívnej látky THC.

 

 

 

Spoločnosť Cannabiniers ponúka sativu (konope siate), ktorá užívateľom poskytuje energiu, ale aj indicu (konope indické), ktorá je zase lepšia pre relaxáciu a spánok.

 

 

 

Čo sa týka kávy, jedná sa výhradne o kvalitnú arabicu a v predaji je taktiež špeciálna verzia bez kofeínu. Medzi čajmi možno vyberať medzi čiernym, zeleným a bylinkovým. Nechýba ani lahodná tmavá čokoláda z kakaa.

 

 

Spoločnosť Cannabiniers naplnila svoje kapsule zmesou kávy a konopného kvetu. Vyhla sa tak výťažkom alebo olejmom, ktoré by mohli upchať kávovar.

 

 

Kapsule vraj prechádzajú „patentovaným extrakčným procesom,“ ktorý súčasne extrahuje chuť a kofeín z kávy, ako aj látky THC (tetrahydrokanabinol) či CBD (Cannabidiol) z konope.

 

 

Výrobcovia nezabudli ani na tých, ktorí sa starajú o odpad. Kapsule Brewbudz sú totiž vyrobené z recyklovaných kávových zŕn a sú 100% kompostovateľné. Cena je tým pádom vyššia, jedna kapsula vyjde na sedem dolárov.

 

 

 

Výrobok je k dispozícii zatiaľ v Nevade a čoskoro bude predstavený aj v Colorade a Californii. Práve v týchto amerických štátoch je marihuana legálna.

 

 

Obľuba kombinácie konope s potravinami rastie

Pridávanie marihuany do rôznych potravín je v tejto dobe extrémne na vzostupe.

 

 

„Konope sa stáva wellness produktom,“ vyhlásila pre Washington Post generálna riaditeľka marketingovej agentúry Cannabrand Olivia Mannixová, ktorá sa zaoberá marihuanovými spoločnosťami.

 

 

Zdroj: novinky.cz

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o marihuane. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto stránku. Stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru :)
Súhlasím