Mníška rozbehla miliónový marihuanový biznis

Foto: startitup.sk
Konopkar, 26. júla 2017

Na kopcoch severnej Kalifornie, v náručí čistej prírody, stojí skromný jednoposchodový domček. Nič nezvyčajné. Prekvapenie však príde vtedy, keď náhodný okoloidúci zacíti výpary z marihuany a na pozemku navôkol uvidí rásť obrovské množstvo konope. Práve túto bohatú úrodu má pod palcom svojská mníška Kate. Biznis s „trávou“ jej už zarobil viac ako milión dolárov.

Christine Meeusen alebo sestra Kate, ako ju familiárne nazývajú, vyštudovala univerzitu vo Wisconsine so zameraním na oblasť obchodu. Následne pracovala nejaký čas ako obchodná analytička. Napriek tomu je zakladajúcou členkou zoskupenia s názvom „Sestry údolia“. Nie je vôbec bežnou mníškou. Prísahy, typické pre mníšky, neskladala, a tak neslúži priamo Bohu. Jeaktivistkou milujúcou duchovno, ktorá rada pomáha druhým.

 

 

„Nechceme byť náboženstvom, pretože tradičné náboženstvá vyprázdňujú vrecká chudobným, majú vlastný hierarchický systém, v ich čele stoja muži a je pre ne typická určitá forma korupcie,“ hovorí zanietene.

 

Balzam je hitom

Zároveň dokazuje, že aj mníška môže byť hlavou miliónového biznisu vďaka produktom s obsahom sušeného konope. Obrovský úspech, keďže podnikaniu sa venuje len tretí rok. O kvalitné bio produkty je proste v Kalifornii veľký záujem. Táto oblasť je tak trochu chôdza po tenkom ľade kvôli zvýšenému záujmu úradov.

 

 

Mníška smelo tvrdí, že jej cieľom je v prvom rade pomoc ľudom, ktorí si kúpia jej produkty kvôli zlepšiemu svojho zdravotnému stavu. Naviac, vďaka vytvoreným pracovným miestam prispeje k rozvoju zamestnanosti a rozvoju oblasti v ktorej žije. Malý obytný jednoposchodový domček má hrdý názov – Opátstvo sestier.  Nachádza sa na území farmy v meste Merced v severnej Kalifornii. Domček je vo vlastníctve hlavnej sestry, ale prebývať tu môže ktorákoľvek z jej pomocníc, prípadne hostia. Počet sestier sa zastavil na čísle sedem. Nájdeš tú všetky vekové kategórie.

 

 

Ženy sú však prelietavé a pomerne často odchádzajú. Vždy sa však nájde nová kandidátka. Do zamestnania príjima ženy z komunity okolo mesta Merced. Prevažne také, ktoré spoločnosť nejakým spôsobom odvrhla. Oblasť okolo mesta je totiž problémová. Až 31 percent ľudí tu žije pod hranicou chudoby, čo spolu s vysokou nezamestnanosťou neveští nič dobré.

Pri pestovaní rastín sa riadia mesačnými cyklami. Rastliny sadia pri nove a zbierajú pri mesačnom splne. Každý spln sprevádza oslava, ktorej sa môže zúčastniť aj verejnosť. Odkedy sa táto informácia rozšírila, každý mesiac sa slávnosti zúčastňuje do 50 osôb.

 

 

Aké sú však produkty ktoré vyrábajú? Najpopulárnejším produktom je balzam tvorený hlavne kokosovým olejom, včelím voskom a s obsahom konope. V kombinácii s esenciálnymi olejmi je to úžasné na pokožku. Ďalej vyrábajú produkt proti bolestiam hlavy. Pripravuje sa tiež prípravok proti bolestiam kĺbov. Vyrábajú tu aj tinktúry a konopný olej.

 

Zdroj: startitup.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o marihuane. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto stránku. Stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru :)
Súhlasím