Chorvát zomrel, zadusil sa vrecúškom konope pri úteku pred policajtmi

Foto: refresher.sk / web
Konopkar, 22. júla 2017

Neďaleko štadióna Poljud v chorvátskom meste Split sa odohrala nešťastná tragédia, pri ktorej zomrel mladý muž. Na štadióne bol vo večerných hodinách v plnom prúde populárny festival Ultra Europe a pred jeho bránami v okolitých uliciach postávali skupinky mladých ľudí.

Policajná hliadka na jednej z ulíc narazila na 24-ročného chlapíka, ktorý sa správal podozrivo, a tak k nemu pristúpila a požiadala ho, aby im ukázal svoj občiansky preukaz. Muž sa v tej chvíli zvrtol a vyštartol na druhú stranu, policajti ho však o pár sekúnd dobehli a spútali.

Pri prevoze na policajnú stanicu sa jeho stav začal rapídne zhoršovať, čo si všimol jeden z policajtov a začal mu okamžite pomáhať, zatiaľ čo druhý policajt privolal záchranárov.Napriek snahe o pomoc sa policajtom mužovi nepodarilo pomôcť a po príchode do nemocnice onedlho zomrel, pričom najpravdepodobnejšou príčinou smrti bolo prehltnutie plastového vrecúška s marihuanou.

Vrecúško sa mužovi zachytilo na priedušnici a aj keď v ňom nebolo veľké množstvo drogy, postupne spôsobilo, že muž strácal dych a napokon sa zadusil. Nie je jasné, či sa pokúšal dostať na festival Ultra Europe, alebo odtiaľ už odchádzal, a nariadená bola aj pitva, aby sa zistilo, čo bolo presnou príčinou smrti.

 

Zdroj: refresher.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o marihuane. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto stránku. Stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru :)
Súhlasím