Česká polícia rozbila medzinárodný gang, pestovali aj konope

Foto: youtube.com
Konopkar, 20. júla 2017

Česká polícia rozbila medzinárodný gang s omamnými látkami, pričom obvinila 16 ľudí, medzi ktorými sú aj občania z krajín bývalej Juhoslávie, Srbi a Macedónci.

Na všetkých uvalili vyšetrovaciu väzbu. Informovali o tom tamojšie médiá s odvolaním sa na Národnú protidrogovú centrálu, ako aj tlačová agentúra DPA.

Skupina v odkúpených nehnuteľnostiach pestovala vo veľkom konope, pričom iba v Prahe a v Stredočeskom kraji polícia odhalila 11 takýchto lokalít vybavených modernou technológiou.

Hodnota marihuany vyrobenej z viac ako 7200 zaistených rastlín konope by podľa odhadov polície dosiahla na čiernom trhu hodnotu viac ako dva milióny eur. Polícia však našla okrem iného aj kilogram kokaínu a finančnú hotovosť vo výške 55.000 eur.

Keďže vyšetrovanie prípadu pokračuje, počet obvinených nemusí byť konečný; niektorým hrozí až viac ako 20 rokov za mrežami.

 

Zdroj: tvnoviny.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o marihuane. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto stránku. Stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru :)
Súhlasím