Britská polícia nechala pestovateľom marihuany slušný odkaz

Foto: Thames Valley Police
Konopkar, 16. júla 2017

Briti sú známi svojou slušnosťou. Zjavne to extra platí pre policajné oddelenie Thames Valley Police v Spojenom kráľovstve.

7. júla objavila polícia v Oxforde, asi dve hodiny od Londýna, veľké pole rastlín konope ukryté v lese.

Namiesto vyšetrovania nechali policajti z Thames Valley Police pestovateľom zaujímavý lístok.

 

 

Na lístku bol napísaný nasledovný odkaz:

„Och! Je nám ľúto, že sme sa minuli. Ale nebojte sa nám zavolať na číslo 101, aby sme uzavreli dohodu.“

 

Policajti sa dokonca aj milo podpísali:

„Veľa lásky, Thames Valley Police xx.“

 

 

Predtým ako polícia zničila všetku marihuanu, zverejnila tweet aj s fotkami rastlín. Príspevok obsahoval hashtag: #WeveGotManners (máme slušné správanie).

„Je zaujímavé pozorovať takú žoviálnu reakciu na niečo, čo je vo Veľkej Británii zločin,“ povedal Jason Reed, hovorca pre presadzovanie práva proti prohibícii (LEAP).

 

 

„Toto len dokazuje, aká je nízka priorita postihovania užívateľov marihuany. Skutočne existujú iné vyššie priority britských policajných zložiek,“ dodal Reed.

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o marihuane. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto stránku. Stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru :)
Súhlasím