Vaporizér TiWoody S: Malý, ale šialený!

Foto: vapefully.com/sk
Konopkar, 13. júla 2017

Po svojich predchádzajúcich pozitívnych skúsenostiach s PAX 3 a Sticky Brick Original, som sa dosť nadšene pustil do odtestovania vaporizéru od VapeFully. Šlo o TiWoody S – malý a nenápadný vaporizér s veľkosťou obyčajnej cigarety.

Najprv som bol poriadne skeptický – ale neprávom! Už niekoľko týždňov je TiWoody S môj najlepší kamarát, s ktorým sa nikdy nechcem rozlúčiť!

Keď som otvoril balíček so svojou adresou, najprv som si pomyslel, že došlo k omylu alebo ide o vtip – našiel som v ňom iba malú plastovú tubu, presne ako na prepravu jointov. Ukázalo sa, že nejde o žiaden omyl – vo vnútri som objavil TiWoody S, teda prenosný vaporizér s veľkosťou cigarety, vyrobený americkou spoločnosťou DynaVap.

Kým som začal testovať, rozhodol som sa trochu si rozšíriť svoje znalosti o tomto vaporizéry. Ukázalo sa, že TiWoody S je prístroj z radu VapCap. Ako našepkáva internet, existuje veľa rôznych modelov VapCap, ale majú niekoľko spoločných vlastností: sú veľké ako obyčajná cigareta, nemajú batériu ani žiadnu elektroniku (takže sú na 100% analógové, čo je super) a všetky fungujú na rovnakom princípe.

Základ ich fungovania spočíva v tom, že sa sušina vloží do komory na konci VapCapu (presne ako pri fajke), na komoru sa zase položí Cap, teda malé kovové viečko. Toto viečko sa nahrieva žiarovým zapaľovačom, aby sa bylinky ohriali na teplotu, ktorá je potrebná na vaporizáciu. Nemusíme to ale robiť odhadom – viečko disponuje zabudovaným mechanizmom, ktorý vydá dvojité cvaknutie, keď sa dosiahne ideálna teplota. Viečko navyše cvakne znova, keď teplota klesne pod optimálnu úroveň. Zdá sa, že je to veľmi účinná metóda regulovania teploty. Toľko som sa dozvedel o VapCapoch a princípe ich fungovania.

 

 

Prvé dojmy

Po teoretickej príprave nastal čas na dôkladné preskúmanie a otestovanie tohto vaporizéra. Ako som už spomenul v úvode, napriek všetkým pozitívnym názorom, ktoré som si prečítal, som bol najprv veľmi skeptický. Aký zázrak by sa musel stať, aby ma tento drobec dostal na kolená?!

Otvoril som tubu. Vo vnútri bol len TiWoody S, nič viac. Aký je TiWoody S? Musím skonštatovať, že je to naozaj krásny a nesmierne starostlivo vyrobený prístroj, ktorý si svojím výzorom veľmi rýchlo získal moje srdce. Na okraj treba dodať, že TiWoody S sa vyrába v USA, a nie vo vzdialenej Ázii.

Na jednom konci tohto vaporizéra sa nachádza vyššie spomenuté viečko (trocha pripomína koniec guľôčkového pera), ktoré disponuje aj malou „lopatkou” – ako som sa dozvedel neskôr, slúži na vydlabanie spotrebovaného obsahu komory. Pod viečkom sa nachádza ohrievacia komora vyrobená z titánu. Plášť najdôležitejšej prostrednej časti TiWoody S je zase vyrobený z ušľachtilého dreva, v mojom prípade šlo o eben.

Vo vnútri je umiestnený oceľový kondenzátor, teda rúrka s priemerom oveľa menším ako zvyšok plášťa, ktorá vedie paru z ohrievacej komory do náustka. Na konci sa zase nachádza otočný náustok z exotického dreva. Treba ešte dodať, že na plášti nájdete aj malú „spojku”, slúžiacu na ovládanie hustoty a sily vyrábanej pary.

 

Ako sa TiWoody S osvedčil v praxi?

TiWoody S ma uchvátil svojim výzorom a kvalitou spracovania. Stále som bol ale dosť nedôverčivý, čo sa týka jeho fungovania, rozhodol som sa ho teda otestovať. Podľa odporúčaní som pomlel sušinu dosť na jemno a voľne (bez vtláčania) som ju nasypal do ohrievacej komory, na ktorú som položil kovové viečko.

Začal som viečko ohrievať, pričom som celý čas dosť rýchlo otáčal TiWoody S v prstoch. Pri ohrievaní viečka je veľmi užitočný otočný náustok – VapCap môžete držať za náustok a krútiť zvyšok vaporizéra ostatnými prstami tej istej ruky. O chvíľu, asi o 10 sekúnd, TiWoody S podľa očakávania vydal dvojité cvaknutie.

Odložil som teda zapaľovač, stlačil „spojku” na plášti a začal som ťahať. Prvé dva ťahy boli veľmi chutné a objavilo sa aj dosť veľa pary. Po druhom ťahu TiWoody S zase cvakol na znamenie, že ho treba zase ohriať. Po druhom ohriatí bolo už pary podstatne viac a stále dobre chutila. V treťom ohrievacom cykle bolo pary ešte stále veľa, ale už začala strácať chuť. V štvrtom kole bolo už pary oveľa menej a chuť už bola tak trocha „uvarená”.

Počas celej inhalácie para nebola horúca, ale iba teplá. Bola taktiež oveľa príjemnejšia pre hrdlo ako obyčajný dym. Položil som vaporizér, aby ochladol a vtedy to prišlo – tak som si zalietal, až som si musel na chvíľu sadnúť. To bola chvíľa, keď som pochopil, prečo je okolo tohoto vaporizéra taký rozruch – TiWoody S je naozaj sila!

A teraz to najlepšie: vysypal som obsah komory a až vtedy mi došlo, ako málo byliniek som potreboval, aby som vyletel na obežnú dráhu. Bola to asi tak polovica toho, čo som obvykle dával do fajky! Účinok pôsobenia ale pripomínal skôr poriadne bongo…

Ďalšie testovanie už iba potvrdilo moje prvé dojmy: TiWoody S s vami zatočí a zároveň je neskutočne úsporný – z jedného gramu ho naplníte asi desaťkrát, pričom každý raz je to jazda. Ľahko si teda spočítate, o koľko úspornejšia je spotreba touto formou.

 

 

… a tak si spolu dlho a šťastne nažívali

Aby som to zhrnul, TiWoody S si naozaj získal moje srdce a od určitej chvíle sa s ním prakticky nelúčim, čo nie je nič ťažké vzhľadom na to, aké má miniatúrne rozmery. Para je vždy silná a chutná a zážitky sú naozaj silné, pričom obrovská úspora materiálu je bonus naviac.

Ak teda premýšľate o vaporizére, tak TiWoody S je určite dobrý nápad. Nielen, že je oveľa lacnejší ako elektronické modely so zmysluplnou kvalitou, ale je aj jednoducho oveľa lepší.

Na Slovensku ho môžete kúpiť iba na VapeFully, čo vám jednoznačne odporúčam!

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaporizer Premium - VapeFully