Nevada vyhlásila stav núdze, ľudia vykúpili všetku marihuanu

Foto: sfgate.com / refresher.sk
Konopkar, 12. júla 2017

Záujem zákazníkov predčil všetky očakávania.

Čoraz viac amerických štátov začína legalizovať marihuanu a najnovším prírastkom do rodiny sa na začiatku júla stála Nevada.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Legislatíva, ktorá bola schválená ešte minulý november, zlegalizovala predaj marihuany na rekreačné účely, avšak licenčné a logistické problémy v priebehu prvého týždňa spôsobili núdzový stav.

 

 

Problém spočíva v tom, že na prvých 18 mesiacov udelil štát výlučné práva na distribúciu marihuany do obchodov distribútorom alkoholu, lenže aj keď sedem z nich podalo žiadosť o získanie licencie, štátne úrady zatiaľ neudelili licenciu ani jednému z nich.

 

 

Majitelia obchodov s licencou na predaj marihuany dopredu vedeli, že problémy s distribúciou budú v prvých týždňoch poriadne komplikované, a tak si dopredu zadovážili väčšie zásoby, avšak záujem zákazníkov o legálnu marihuanu prekročil všetky očakávania.

 

 

Celkovo 47 licencovaných obchodov uskutočnilo za prvý týždeň od legalizácie marihuany až 40-tisíc transakcií a asociácia združujúca ich majiteľov predpokladá, že tržby dosiahli až 3 milióny dolárov.

 

 

Ak sa teda situácia nezlepší, o čo sa momentálne úradníci snažia aj s podporou guvernéra, a distribučné spoločnosti nezískajú potrebné licencie, viaceré obchody by kvôli nedostatku marihuany mohli začať prepúšťať nových zamestnancov či dokonca úplne skrachovať.

 

 

Legalizácia marihuany nie je jednoduchým procesom a Nevada mohla byť pripravená lepšie, aj keď zákazníci samozrejme záujmom prekvapili, pretože zatiaľ nakupujú dvojnásobne viac, ako sa predpokladalo.

 

Zdroj: refresher.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o marihuane. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto stránku. Stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru :)
Súhlasím