Poľsko povolilo medicínsku marihuanu

Foto: sensiseeds.com
Konopkar, 10. júla 2017

Dolná komora poľského parlamentu schválila drvivou väčšinou čiastočnú legalizáciu marihuany na lekárske účely. Za návrh zákona hlasovalo 440 poslancov, iba dvaja poslanci boli proti a jeden sa zdržal hlasovania.

Zákon stanovuje, že konopné produkty môžu byť použité iba vtedy, ak sú predpísané lekárom a zároveň vyrobené z dovezeného konope.

Schválenie pestovania marihuany, ktoré Poliaci pôvodne požadovali, bolo však odmietnuté.

 

 

Terapia pre deti?

Predtým, než vstúpi nový zákon do platnosti, musí byť ešte schválený senátom ako aj podpísaný prezidentom.

Debata o využití konope na lekárske účely sa rozbehla v roku 2015 po tom, čo vyhodili doktora detskej nemocnice vo Varšave, pretože dával deťom na liečbu epilepsie marihuanu.

 

 

Debaty ohľadne legalizácie marihuany prebiehajú po celom svete. Uruguaj sa v roku 2013 stal prvou krajinou, ktorá úplne legalizovala konope, aj na rekreačné účely.

 

 

Legalizácia konope na liečebné účely bola v poslednom čase schválená vo viacerých ďalších štátoch. Napríklad 19. januára ju legalizoval aj nemecký Bundestag.

 

 

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o marihuane. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto stránku. Stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru :)
Súhlasím