Výskumníci chcú liečiť alkoholikov drogou MDMA

Foto: noizz.sk
Konopkar, 6. júla 2017

Klin sa klinom vybíja. Aj tak by sa dal nazvať výskum, ktorý momentálne realizujú odborníci z Imperial College London. Práve tam totiž testujú účinky psychotropných látok v boji proti závislosti na alkohole.

Podľa štatistík, viac než 500 000 ľudí vo Veľkej Británii pravidelne užíva extázu na rekreačné účely. Inými slovami, niektorí mladí si nevedia bez „kolesa“ predstaviť ani jednu párty. Vznikla však prvá štúdia, na základe ktorej by mohla byť táto euforická tabletka dokonca liekom.

Hlavný vedecký pracovník Dr. Ben Sessa je klinický psychiater, ktorý dlho obhajoval výskum psychedelík na lekárske účely, píše The Guardian. Na konferencii Breaking Convention sa vyjadril: „Spôsob liečenia alkoholikov je momentálne v úbohom stave, no je to všetko, čo máme. Práve preto sa snažíme hľadať nové spôsoby, ako pacientom pomôcť.“

 

 

„Už dávno vieme, že MDMA má naozaj dobré účinky v pomoci ľuďom, ktorí trpia depresiami a zároveň pomáha budovať empatiu. Veľa ľudí, ktorí trpia alkoholizmom prežilo v minulosti traumu a to hrá dôležitú rolu v ich závislosti.“

Táto revolučná štúdia bola nedávno schválená regulačnými orgánmi Spojeného kráľovstva a jej testovanie prebehne na dvadsiatich alkoholikoch. Pacienti podstúpia 8-týždňovú psychoterapiu, vrámci ktorej dva krát dostanú dávku drogy MDMA. Podobné testy v USA potvrdili pozitívny efekt extázy v spojení s psychoterapiou.

 

 

Napriek množstvu zákonov a obmedzení extázy, ktorá spôsobuje 50 úmrtí ročne, bolo pre vedcov najväčšou výzvou samotnú drogu vyrobiť. Na ulici síce zoženieš tabletku za zopár drobných, no farmaceutická výroba 12-tich gramov MDMA stála zhruba 70 000 eur.

 

Zdroj: noizz.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o marihuane. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto stránku. Stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru :)
Súhlasím