Zelenú vojaci vyhľadávajú. Podľa tajnej služby obľubujú marihuanu

Foto: aktuality.sk
Konopkar, 5. júla 2017

Za posledné dva roky našli drogy u 11 profesionálov.

Slovenskí vojaci holdujú drogám. Šokujúcu informáciu priznala vojenská tajná služba v správe za minulý rok. Ministerstvo obrany priznalo, že iba za posledné dva roky našli drogy u 11 vojakov. Podľa experta však tento problém trápi armádu dlhé roky.

Liečbu závislosti od drog podstúpilo vlani najviac ľudí za posledných desať rokov, išlo o 3 253 osôb. V porovnaní s predchádzajúcim rokom je to o 533 ľudí viac, oproti roku 2007 sa ich počet zvýšil o 1268, vyplýva z dát Národného centra zdravotníckych informácií.

 

 

Vlani sa najviac od závislosti liečili 30-až 34-roční (712), v minulosti sa podľa centra liečili najmä 25-až 29-roční. Z drogovej závislosti sa v minulom roku liečilo sedem detí do 14 rokov a 271 mladistvých vo veku od 15 do 19 rokov. U oboch vekových skupín išlo najčastejšie o liečbu zo závislosti od marihuany.

 

Zdroj: tvnoviny.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o marihuane. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto stránku. Stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru :)
Súhlasím