Nevada je 5. štát USA, ktorý legalizoval rekreačnú marihuanu

Foto: WEB
Konopkar, 2. júla 2017

V Nevade si už môžete kúpiť marihuanu úplne legálne. Tento štát USA, ktorý je známy pre svoje veľkolepé hotely a kasína v najväčšom meste Las Vegas, povolil používanie marihuany na vlastnú spotrebu v súkromných príbytkoch. Podmienka je 21 rokov a platný doklad. 

Milióny turistov každoročne navštevujú Nevadu, preto sa očakáva, že každý druhý z troch nákupov marihuany bude pochádzať práve od nich.

 

 

Stovky ľudí stálo v dlhom rade pred obchodom Essence Cannabis Dispensary v Las Vegas, aby sa mohli rozveseliť historicky prvou legálnou marihuanou na rekreačné účely v Nevade.

 

 

Marihuanové obchody posledné dni tvrdo pracovali na tom, aby sa riadne pripravili na ostrý štart predaja konope. Označovali etikety na konopných výrobkoch, zásobovali regály, pridávali bezpečnostné upozornenia či pripravovali registračné pokladne.

Niektorí dokonca naplánovali špeciálne promo akcie ako napríklad bezplatnú marihuanu pre prvých 100 zákazníkov, alebo grilovacie párty s marihuanovými potravinami.

 

 

Veľa zariadení sa nachádza vo štvrtiach so striptérskymi podnikmi, ale nechýbajú ani v klasických stereotypných častiach Las Vegas.

Zatiaľ je marihuanová reklama obmedzená.

 

 

Kde si môžu ľudia zapáliť marihuanu?

Iba v súkromnom príbytku, vrátane záhrady a verandy.

Aj keď je možné bez problémov prechádzať striptérskymi časťami Las Vegas s alkoholickými nápojmi, toto isté neplatí pre konope teda marihuanu.

Je zakázané fajčiť marihuanu v kasínach, baroch, reštauráciách, parkoch, na koncertoch, vo federálnych budovách, v národných parkoch, ako aj vo federálne dotovaných príbytkoch.

 

 

Každý, kto má 21 rokov a platný doklad, môže kúpiť jednorazovo maximálne 28 gramov konopnej sušiny, alebo 3.6 gramov marihuany obsiahnutej v jedlách či koncentrátoch.

Fajčenie marihuany na verejnosti môže viesť k pokute až do výšky 600 dolárov.

 

 

Prečo je legalizácia marihuany pre Nevadu tak dôležitá?

Odborníci z oblasti priemyslu predpovedajú, že konopný trh Nevady bude najväčším z celej USA, aspoň kým Kalifornia nepovolí rekreačný predaj konope v januári 2018.

 

 

Predaj marihuany v Nevade by mal predbehnúť Colorado, Oregon a štát Washington, nakoľko Nevadu navštívi viac ako 42 miliónov turistov ročne, ktorí sa zameriavajú na slávne Las Vegas.

Regulačné úrady očakávajú, že 63 percent zákazníkov marihuanových obchodov budú turisti.

 

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o marihuane. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto stránku. Stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru :)
Súhlasím