V Austrálii zhabali rekordné množstvo pašovaných drog

Foto: WEB
Konopkar, 1. júla 2017

Nenásytný dopyt po ilegálnych drogách v Austrálii vyústil v období rokov 2015-2016 do rekordného množstva 21 ton zhabaných drog, čo je o 75 percent viac než pred desiatimi rokmi, informovala dnes austrálska vláda. Upozornila, že na pašovanie ilegálnych drog sa využíva poštová služba i letecká a námorná doprava.

Najväčšiu časť z týchto drog zhabali v dovoze, informovala vo svojej správe austrálska kriminálna služba ACIC. Uviedla, že v medzinárodnej pošte sa zvyčajne pašujú extáza a kokaín, zatiaľ čo marihuana a heroín sú pašované najčastejšie ako letecký náklad a amfetamíny tvoria väčšinu drog zhabaných v námornej nákladnej doprave.

Plných 83 percent drogy nazývanej extáza a 28 percent kokaínu, ktoré sa podarilo austrálskym orgánom zhabať, objavili v medzinárodnej pošte, kým 65,5 percenta zhabanej marihuany a 39 percent zhabaného heroínu putovalo do Austrálie ako letecký náklad. Z námornej nákladnej dopravy pochádzalo 46 percent skonfiškovaných amfetamínov.

Počas uplynulého desaťročia vzrástol počet prípadov, pri ktorých zhabali pašované drogy, o 85 percent na 115.000 a počet zatknutí v súvislosti s drogami o 88 percent na 154.000.

Počty prípadov, pri ktorých zhabali pašované drogy i počty zatknutí v rokoch 2015-16 dosiahli najvyššej úrovni v dejinách krajiny.

“Trh s ilegálnymi drogami zostáva hlavným zdrojom zisku pre organizovaný zločin a zostáva preto v centre pozornosti bezpečnostných orgánov v Austrálii, uviedol riaditeľ agentúry ACIC Chris Dawson pri dnešnom prezentovaní jej správy v Sydney.

 

Zdroj: hlavnespravy.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím