Muža, ktorý v dome pestoval konope, obvinili

Foto: KR PZ v Nitre
Konopkar, 30. júna 2017

Topoľčianski policajti odhalili v rodinnom dome v Orešanoch sušené rastliny rodu Cannabis. Päťdesiatsedemročný majiteľ domu rastliny pestoval a následne sušil.

Predbežným znaleckým skúmaním Kriminalisticko-expertíznym ústavom bolo zistené, že z hmotnosti 260 gramov by bolo možné pripraviť 500 bežných jednotlivých dávok. Okrem sušiny bolo zaistených aj 393 kusov sadeníc a 343 kusov sušiacich sa rastlín so šiškami. Tieto budú expertízne preskúmané až po vysušení. Podľa predbežného odhadu polície by sa z uvedeného množstva dalo vyrobiť približne 2 000 jednorazových dávok drogy.

Muž mal dom na pestovanie konope vybavený elektrickými výbojkami podporujúcimi rast rastlín a tiež vetracím a filtračným zariadením. Okná na dome boli zatemnené a bol monitorovaný kamerovým systémom. Podozrivý muž všetky veci pri domovej prehliadke dobrovoľne vydal. Z vyšetrovania vyplynulo, že si zariadenie na pestovanie rastlín vyrobil sám.

Policajný vyšetrovateľ 57-ročného muža obvinil zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi. Stíhaný je väzobne. V prípade preukázania viny mu hrozí za tento skutok trest tri až 10 rokov väzenia.

 

Zdroj: nitraden.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím