Právne vákuum okolo marihuany v Katalánsku sa skončilo

Foto: WEB
Konopkar, 29. júna 2017

Katalánsky regionálny parlament v stredu uzákonil konzumáciu marihuany v uzavretých kluboch. Ukončilo sa tak právne vákuum okolo drogy, ktorej spotreba na verejnosti je v Španielsku zakázaná, upozornila agentúra AFP.

Druhý najľudnatejší región v krajine však stanovuje isté obmedzenia – v 700 až 800 existujúcich súkromných kluboch sa droga nesmie podávať osobám mladším ako 18 rokov, jej množstvo na predaj zostáva obmedzené a nesmie sa predávať súbežne s alkoholom alebo tabakovými výrobkami.

Spotreba marihuany je v Španielsku veľmi rozšírená. Vlani si ju podľa jedného prieskumu doprialo aspoň raz 9,5 percenta Španielov.

Podobný zákon už prijal v roku 2014 región Navarra, ale ústavný súd jeho platnosť na žiadosť centrálnej vlády v Madride pozastavil.

 

Zdroj: etrend.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím