Ako fajčiť? Najlepšie spôsoby fajčenia byliniek

Foto: VapeFully.com/sk
Konopkar, 28. júna 2017

Skoro každý obchod s potrebami pre fajčiarov sa môže pochváliť širokou ponukou príslušenstva, ktorého cieľom je spríjemniť nám pobafkávanie. Ale ako sa má zorientovať v stovkách druhov fajčenia nováčik? Toto je naše nevyhnutné minimum pre každého fajčiara – príručka o najlepších spôsoboch „húlenia“.

 

Joint

Marihuanová cigareta je dlhoročný obľúbenec milovníkov byliniek. Stačí podrviť bylinky, zabaliť ich do cigaretového papierika, čím vznikne konopná cigareta, ktorú môžeme vyfajčiť.

 

 

Výhody:

● ľahko sa kontroluje množstvo vyfajčených byliniek a ideálne sa hodí na fajčenie v skupine,

● vedci dokázali, že jeden joint denne počas 20 rokov nevyvoláva žiadne vedľajšie účinky, ani zvýšené riziko vážnych ochorení.

 

Nevýhody:

● nejedná sa o veľmi diskrétne riešenie. Okrem toho, že joint výzorom pripomína cigaretu, je dosť ťažké skryť jeho charakteristickú vôňu,

● diabol drieme… v papierikoch. Keďže sú ošetrené bielidlom alebo inými chemikáliami, môžu podráždiť pľúca.

 

Vaporizér

Vaporizéry sú v poslednom čase stále populárnejšie. Existujú rôzne druhy – od diskrétnych s tvarom cigarety, cez elegantné a kompaktné ako Pax 2, až po výnimočné produkty ako vaporizér Volcano, ktorý zahrieva materiál a napĺňa pripojený balónik čistým THC.

 

 

Výhody:

● malé vaporizéry nešíria zápach a sú veľmi diskrétne,

● podľa toho, aký materiál sa používa – sušina, olejčeky alebo koncentráty – môže byť čistenie a opätovné napĺňanie neuveriteľne jednoduché,

● najbezpečnejší spôsob fajčenia byliniek. Vdychujeme THC bez toxínov.

 

Nevýhody:

● Dobrý vaporizér predstavuje výdavok priemerne 70 až 240 eur. Nie je to málo, hlavne ak to porovnáme s cenou za baliace papieriky. Tie dostanete v počte 150 ks za asi 10 eur. Ale ak fajčíte veľa a často, oplatí sa do tohto zariadenia investovať. 

 

Odporúčame kúpiť si vaporizér na spriatelenom autorizovanom e-shope www.VapeFully.com/sk. Vďaka legálnemu nákupu budete mať istotu, že v prípade poruchy vaporizéra bude uznaná záruka. Taktiež majú profesionálnu obsluhu.

 

Bongo

Ide o ďalšiu klasiku, ktorá sa asociuje so 60. a 70. rokmi. Bongo je napríklad podlhovastý sklenený predmet, ktorý je čiastočne naplnený vodou. Rovnako ako pri vaporizéroch môžu byť farby a tvary bonga rozmanité. Ako sa používa? Pomletú sušinu vložíme do trúbeľky – misky pripojenej k trubici, ktorá dočiahne až po vodu na dne. Zahrievame misku, odpojíme ju a vdychujeme horným otvorom – takto sa dym prefiltrovaný cez vodu dostane do našich pľúc.

 

 

Páčilo sa? Dajte nám lajk.

 

Výhody:

● mnohí tvrdia, že bylinky fajčené pomocou bonga silno a rýchlo udrú do hlavy,

● dym je chladnejší a tým sa hladšie vdychuje, v porovnaní s jointom alebo fajkou.

 

Nevýhody:

● vodná filtrácia odstraňuje THC a zanecháva viac toxínov – asi o 30% viac než joint,

● napriek tomu, že na trhu je záplava lacných bong, slušné zariadenie môže stáť dosť veľa. Drahšie bongá sa vyrábajú z hrubšieho skla, ale aj tak treba dávať pozor – jeden nesprávny pohyb a môžeme ho zbierať zo zeme.

 

Fajka

Fajky sú obľúbené a jemné sklenené pomôcky na fajčenie s rôznymi rozmermi a tvarmi. Stačí naplniť trúbeľku rozdrvenou sušinou, podpáliť ju a fajčiť tak, že ťaháte z druhej strany sklenenej fajky.

 

 

Výhody:

● fajky sú lacné, pevné a malé.

 

Nevýhody:

● samozrejme záleží od veľkosti trúbeľky, ale fajky sa väčšinou nehodia na fajčenie s väčšou skupinou známych.

 

Potraviny s obsahom marihuany

Možno vám nie sú neznáme konopné dolky, ale skúšali ste konopné želé, pizzu alebo víno? Milovníci konopy a dobrej kuchyne sa v poslednom čase predbiehajú v príprave pokrmov s obsahom marihuany. Výroba takýchto produktov sa snaží zjednodušiť získavanie žiaducich zložiek z konopy a prichutiť pomocou nich napríklad maslo alebo olej.

Výhody:

● keďže konopné jedlo prechádza cez tráviacu sústavu, riziko spojené s pľúcnymi ochoreniami je nulové,

● potraviny s pridanou marihuanou sa buď chuťovo odlišujú od svojich „bežných“ náprotivkov alebo sú chutnejšie – skrátka ideálne pre tých, ktorí nie sú nadšení z fajčenia,

● dobrá možnosť pre tých, ktorí používajú marihuanu iba zo zdravotného hľadiska – z konopy sa dá úspešne získať CBD a podávať ho vo forme želé kapsličiek.

 

Nevýhody:

● pri kupovaní takýchto potravín je vždy treba preštudovať etiketu. Jeden konopný koláčik môže obsahovať jednu až osem dávok! Pravda je, že ešte nikto neumrel na predávkovanie marihuanou, ale neskúsený experimentátor by mohol zažiť po takomto koláčiku nepríjemný úlet…

 

Toto sú najpopulárnejšie spôsoby spotreby byliniek. Možností je samozrejme ešte mnoho: tzv. blunty (marihuanové cigarety zabalené do lístia), bubblery, dubbing… A naša rada? Skúste všetko a vyberte si, čo vám najviac vyhovuje!

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaporizer Premium - VapeFully