Mnohí Američania končia s pestovaním hrozna. Vinice menia na marihuanové polia

Foto: WEB
Konopkar, 27. júna 2017

Americkí pestovatelia hrozna chcú väčšie zisky, mnohí preto s vínom končia. Vinice v Oregone sa postupne menia na marihuanové polia.

Oregonskí vinári zacítili príležitosť už pred dvoma rokmi, keď štát zlegalizoval pestovanie marihuany na medicínske účely. Keď dali úrady nedávno zelenú aj rekreačnému používaniu, bolo rozhodnuté. Mnohí s vínom končia, iní sa zbavujú aspoň časti svojich viníc.

 


 

„Dôvod, prečo sa nám v marihuanovom priemysle bude dariť, je podľa mňa jednoduchý – máme skúsenosti s pestovaním hrozna a vieme, ako funguje biznis. Je to pre nás príležitosť začať novú éru. Môžeme slušne zarobiť,“ tvrdí Katherine Bryanová, manažérka Deer Creek Vineyards.

Tí, čo s pestovaním marihuany začali už pred dvoma rokmi, sa nesťažujú. Pomaly, ale isto, sa im biznis rozbieha. Vďačia za to úrodnej pôde, ale aj skúsenostiam.

„Minulý rok sme začali s 30 rastlinami, pestujeme päť odrôd. Tento rok ich máme 60. Výsledný produkt je na obzore,“ hovorí majiteľ Cowhorn Vineyard & Garden Bill Steele.

 

 

Nie všetci vinári sú ale marihuanou nadšení. Najmä tí starší sa boja, že marihuanové polia či všadeprítomná aróma sušenej rastliny bude mať vplyv na kvalitu ich hrozna a keďže víno vyvážajú aj do štátov, kde marihuana legálna nie je, musia si dávať pozor na čistotu svojho produktu.

„Robíme všetko preto, aby bol náš biznis transparentný a aby sme boli príkladom pre iných. Dávame pozor na to, aby sme sa my aj naši zamestnanci striktne držali platných zákonov,“ tvrdí Bryanová.

 

 

Oregončania chcú vyťažiť z toho, čo majú, maximum. Turistov lákajú na takzvané wine and weed parties – teda na párty, kde sa pije víno a fajčí marihuana. Samozrejme, všetko je domáceho pôvodu.

 

Zdroj: tvnoviny.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím