Marihuana by mohla byť liekom na bolestivé problémy žien

Foto: noizz.sk
Konopkar, 26. júna 2017

O užívaní marihuany na medicínske účely sa diskutuje už dlho. Kým v niektorých krajinách je považovaná za nelegálnu, v Amerike sa ju najnovšie snažia presadiť pre ženy, ktoré zle znášajú svoje dni.

V New Yorku predložili návrh zákona na povolenie užívania konope v prípade Dysmenorei, bolestivých menštruačných kŕčov. Marihuana je tam zatiaľ povolená len s odporučením lekára v prípade rakoviny, HIV či sklerózy.

Ak zákon odsúhlasí štátne zhromaždenie, senát a guvernér, až 84 percent žien, ktoré pravidelne trpia bolesťami, by malo prístup k marihuane.

 

 

Otázkou však zostáva, či má konope naozaj utlmujúce účinky počas menštruácie. Veľa žien na túto otázku odpovedalo áno.

Z marihuany sa totiž vyrábajú čapíky, ktoré majú vďaka obsahu kanabinoidov zmierňovať bolesť bez toho, aby spôsobili vážne psychotropné účinky. Veda sa však k otázke stavia neutrálne.

 

 

Dr. Charles Pollack, riaditeľ Lambertského centra zameraného na štúdium liečivého konope v Londýne, povedal, že marihuana by mohla byť nápomocná pri perióde.

Je to vraj preto, že v maternici sa nachádza veľa endokanabioidných receptorov, kde sa kanabioidy viažú a vyvolávajú utlmujucí efekt.

Zdá sa teda, že pozitívne účinky konope pri perióde nie sú vôbec vylúčené, treba na ne len viac dôkazov.

 

Zdroj: noizz.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím