Kombinácia alkoholu a konope

Foto: WEB
Konopkar, 25. júna 2017

Alkohol a marihuana je jednou z najčastejšie zistených kombinácií liekov pri dopravných nehodách.

Kombinácia alkoholu a marihuany zvyšuje účinky konope,ako tvrdí štúdia.

To môže byť dôvod, prečo je v prípade dopravných nehôd alkohol a marihuana jednou z najčastejšie zistených kombinácií liekov. Užívanie obidvoch látok spolu významne zvyšuje hladinu hlavnej psychoaktívnej zložky kanabisu, THC v porovnaní s užívaním samotnej marihuany.

 

Priebeh štúdie

Pre výskum 19 dospelých užívalo dávky marihuany alebo placeba. Obe boli kombinované s alkoholom. Testy preukázali značne vyššie hladiny THC, keď bolo užívané rovnaké množstvo marihuany s alkoholom než s placebom.

Dr. Marilyn A. Huestis, prvá autorka štúdie, povedala:

Výrazne vyššie hodnoty krvných THC a 11-OH-THC s alkoholom pravdepodobne vysvetľujú zvýšené zníženie výkonnosti pozorované pri kombináciách s kanabisom a alkoholom. Naše výsledky pomôžu uľahčiť kriminalistickú interpretáciu a pomôžu informovať v diskusii o právnych predpisoch týkajúcich sa jazdy pod vplyvom alkoholu.“

Štúdia bola publikovaná v časopise Clinical Chemistry.

 

 

Zdroj: info.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím