Mladému Košičanovi našli marihuanu. Hrozí mu väzenie

Foto: slovakia.travel
Konopkar, 21. júna 2017

Zdá sa, že 20-ročný Košičan si poriadne zavaril. Podľa polície mu v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody až na desať rokov.

Z drogovej trestnej činnosti obvinila polícia 20-ročného Košičana. Podľa vyšetrovateľa si obvinený zadovažoval v Košiciach rastlinu rodu Cannabis, ktorú následne odpredával rôznym osobám v priestoroch vchodu bytového domu na Triede SNP, ako aj na iných miestach. Informoval o tom košický krajský policajný hovorca Alexander Szabó.

V súvislosti s prípadom príslušníci kriminálnej polície pred mesiacom v Košiciach zadržali posádku vozidla. Zaistili pritom dobrovoľne vydanú sušinu rastlinného pôvodu.

Expertíza potvrdila, že išlo o vysušené vrcholky rastliny konope (Cannabis) o celkovej hmotnosti 21,66 gramov s priemerným 19-percentným obsahom THC (tetrahydroka­nabinol). Zodpovedá to najmenej 43 plnohodnotným obvykle jednorazovým dávkam drogy.

„Obvinený je stíhaný na slobode a v prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na tri až desať rokov,“ konštatoval Szabó.

 

Zdroj: dnes24.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím