Prečo je vhodné používať konopnú masť?

Foto: dran.webnoviny.sk
Konopkar, 20. júna 2017

Konopné masti často bývajú veľmi čisté, prírodné, bez akýchkoľvek prímesí.

 

Obsah vitamínov a minerálov, ktoré pokožka zbožňuje

Semená konope majú naozaj vysokú koncentráciu mnohých vitamínov, ktoré sú veľmi šetrné k pokožke. Napríklad silný antioxidant vitamín E , ktorý podporuje zdravý rast kožných tkanív. Ďalej je to vitamín C. Ten je základným stavebným kameňom kolagénu, dodáva koži pružnosť a tiež sa podieľa na rovnomernom tónu pleti – je tiež považovaný za “rozjasňovač pokožky” . Nezanedbateľný je aj podiel vitamínu B v konopnom oleji – podporuje pevnejšiu pokožku tým, že jej dodáva užitočné mastné kyseliny.

Semená konope (a tým i konopné masti) majú tiež tonu fytonutrientov, ako sú:

 

Vitamín A: skvelý pre boj s vráskami

Vitamín B1: má vlastnosti proti starnutiu pokožky

Vitamín B2: zabraňuje poškodeniu voľnými radikálmi a chráni kožu

Vitamín B6: pomáha liečiť akné, psoriázu a ďalšie kožné problémy

Vitamín D: zvyšuje elasticitu, minimalizuje tmavé škvrny

Vitamín E: zabraňuje vysušeniu pokožky a podporuje obranu UV žiarenie pokožky

Vápnik: pomáha rastu a regenerácii kože

Železo: znižuje bledosť a tmavé kruhy

Horčík: stabilizuje hormonálnu rovnováhu a zlepšuje bunkový proces

Mangán: pomáha pri výrobe kolagénu a chráni pokožku pred UV žiarením

Fosfor: pomáha telu využívať vitamíny B

Draslík: udržuje pokožku hydratovanú a vlhkú

Zinok: antioxidant, lieči a omladzuje pokožku.

 

 

Obsah esenciálnych kyselín

Konopné masti a krémy, ktoré obsahujú olej z konopných semien, dodávajú pleti užitočné mastné kyseliny známe ako esenciálne mastné kyseliny. Medzi ne napríklad patrí kľúčové omega- 3 a omega-6 mastné kyseliny, ktoré posilňujú pružnosť pokožky a pomáhajú udržiavať jej základné funkcie a krásny vzhľad. Výrobky na báze konope obsahujú tiež veľa kľúčových aminokyselín, ktoré pomáhajú pokožke vytvárať kolagén a elastín . Práve zdravá produkcia kolagénu a elastínu zabraňuje tvorbe vrások a umožňuje pokožke udržať si v sebe viac vlhkosti.

 

Je super na vrásky a proti starnutiu pokožky

Vďaka antioxidačným vlastnostiam konope eliminuje táto masť voľné radikály vo vašom tele. Tým spomaľuje proces starnutia pleti a zmierňuje vrásky. Pravidelným používaním kvalitnej konopnej masti môžete zlepšiť vzhľad vrások a jemných čiar v tvári aj inde na tele.

 

Na suchú pokožku

Pôsobí tiež ako dobrý prírodný zvlhčovač. Môže tak výrazne znížiť viditeľné známky suchej pokožky.

 

Môžu liečiť nepríjemné kožné stavy

Psoriáza a ekzém sú nepríjemné, bolestivé a svrbiace kožné ochorenia. Psoriáza nastáva, keď kožné bunky rastú a oddelia sa rýchlejšie ako zvyčajne. Konopné masti spomaľujú tento proces. Konope má tiež protizápalové vlastnosti, ktoré potom pomáhajú upokojiť pokožku.

 

Pre hlbokú hydratáciu pokožky

Masti z konope sa krásne vstrebávajú do pórov pokožky a pokožku tak ju zvlhčujú naozaj do hĺbky. Klasické pleťové krémy majú často účinok len povrchný. Konopné produkty majú dlhodobý účinok.

 

Zdroj: dran.webnoviny.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím