Traja muži premenili atómový bunker na marihuanové kráľovstvo

Foto: refresher.sk / guardian.co.uk
Konopkar, 12. júna 2017

Policajné zložky v anglickom grófstve Wiltshire si do zoznamu úspešných operácií môžu pripísať obrovskú akciu.

Na základe tipov a dlhodobého monitorovania oblasti zistili, že traja muži začali využívať prázdny atómový bunker na rozsiahle pestovanie marihuany. Bunker RGHQ už síce v súčasnosti nepatrí britskej vláde, ale aj tak je ešte v dobrej kondícii a na vstup do jeho interéru by si musel prekonať takmer nepreniknuteľné protiatómové dvere, čo policajtom prácu skomplikovalo ešte viac.

 

 

Troch pestovateľov policajti zatkli po tom, čo vyšli z krytu a vďaka kľúčom, ktoré u nich našli, sa im podarilo dostať dnu, kde objavili viac ako 20 rôznych miestností a cez 4000 rastlín kanabisu.

 

 

Obrovské množstvo rastlín podľa informácií mužom dokázalo ročne vyprodukovať viac než 2,2-milióna eur a vďaka profesionálnej technike mohli muži novú úrodu zozbierať každých 6 týždňov. Na prípade je zaujímavé aj to, že muži neboli obvinení len z pestovania marihuany, ale aj z nelegálneho odberu elektriny, pretože bunker potajomky pripojili na elektrickú sieť a vyrobili tak škodu vo výške takmer 300-tisíc eur, čo im pred súdom určite nepomôže.

 

 

V jednotlivých miestnostiach bukru z veľkej časti pestovali priamo marihuanu, avšak niektoré z miestností boli vyčlenené aj na jej sušenie či bývanie pestovateľov. Rozsah pestovateľského bunkru iba podčiarkuje správa o tom, že policajné zložky strávili až 10 dní vypratávaním všetkého, čo sa v bunkri nachádzalo, takže niet divu, že v tomto regióne Anglicka išlo o pravdepodobne najväčšiu marihuanovú farmu, aká bola kedy nájdená.

 

Zdroj: refresher.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím