Razia na východe Slovenska odhalila aj konope

Foto: Ingrid Timková / pluska.sk
Konopkar, 5. júna 2017

Rozsiahla drogová razia, pri ktorej vo štvrtok udreli na východe naraz na viacerých miestach kukláči a prešovskí krajskí vyšetrovalia, bola úspešná. Policajti pri nej zaistili tisíce dávok drog a zadržali troch mužov. Všetkých ich vzal sudca do vyšetrovacej väzby.

Policajný záťah začal v skorých ranných hodinách naraz na viacerých miestach. Komando kukláčov vtrhlo do obydlí v Sabinove a v Prešove na troch miestach.

 

 

Zasahovali v chatke v záhradkárskej oblasti na Komenského ulici a v byte v bytovom dome oproti. Postupne ich prehľadali, neskôr aj príľahlú garáž a dve autá


 

Robili aj osobné prehliadky

V krajskom meste vtrhli do bytu v luxusnej radovej zástavbe v Pustej doline, prehľadali auto patriace mužovi, ktorého odviedli v putách.

O ulicu nižšie na Stavbárskej vrazili do rozľahlého domu s pozemkom a odtiaľ si odniesli veľké množstvo zaisteného dôkazu a tiež tu zadržali muža.

Prehliadky vykonali aj na iných miestach. Dovedna zadržali štyroch mužov, jedného krátko potom prepustili na slobodu.

 

Policajtom sa zadarilo

Muži zákona ešte stále analyzujú zaistené látky. Už teraz je však isté, že zadržali 35 gramov marihuany. Z nej by sa dalo vyrobiť 350 obvykle jednorazových dávok drogy.

 

 

Pri spomínanej razii vykonanej v miestach bydliska, v autách, garážach a iných priestoroch zaistili aj rekordné množstvo metamfetamínu – až 42 gramov. „Z tohto množstva by sa dalo vyrobiť až 2700 jednorazových dávok drogy,“ informovala prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Migaľová.

 

 

No tieto čísla nie sú konečné. Na kriminalisticko-expertíznom ústave v Košiciach analyzujú ďalšie vzorky zaistených látok.

Išlo o organizovanú skupinu?

Prešovský krajský policajný vyšetrovateľ obvinil Patrika J. (26) zo Sabinova, Júliusa Š. (25) z Kvakoviec a Norberta K. (20) z Prešova z obzvlášť závažného zločinu drogovej trestnej činnosti spáchaného formou spolupáchateľstva. Podľa našich informácií trojica sa jej dopúšťala minimálne rok.

 

 

V nedeľu dopoludnia o zadržaných rozhodoval sudca prešovského okresného súdu. Všetkých ich vzal do väzby z dôvodu hrozby vysokého trestu a z obavy možného úteku. “Ďalším dôvodom bola preventívna väzba a teda obava z pokračovania v páchaní trestnej činnosti,” uviedla hovorkyňa prešovských súdov Ivana Petrufová.

Policajti majú údajne množstvo zaistených dôkazov, v prípade dokázania viny hrozí mužom väzenie od 10 do 15 rokov.

 

Zdroj: pluska.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím