Juhoafrický najvyšší súd legalizoval marihuanu na vlastnú spotrebu

Foto: WEB
Konopkar, 4. júna 2017

The Western Cape High Court rozhodol, že trestné stíhanie držby marihuany dospelými v ich súkromí odporuje ústave.

Rozsudok umožňuje držať, pestovať a používať konope s vysokým obsahom THC doma na súkromné ​​účely.

 

 

„20 žalobcov požiadalo súd o preskúmanie zákona ohľadne držby marihuany, ktorý bol podľa nich neústavný.“

 

 

Zákon robí z ľudí, ktorí držia marihuanu na rekreačné účely, kriminálnikov. Medicínske užívanie marihuany je pri určitých diagnózach dovolené.

 

 

Okrem dekriminalizácie marihuany súd tiež rozhodol o tom, že parlament musí v priebehu nasledujúcich 24 mesiacov zmeniť zákon o obchodovaní s drogami, ako aj zákon o kontrole liekov, aby boli v súlade so súdnym rozhodnutím.

 

 

Rozhodnutie je úspechom pre dlhoročných podporovateľov marihuany Jeremyho Actona a rastafariána Garretha Princea, ktorí sa od prelomu tisícročia snažia o legalizáciu marihuany.

 

 

Vláda ešte upresní, ako bude dohliadať na držbu, predaj a pestovanie marihuany.

 

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím