Marihuanou proti epilepsii. Konope môže pomôcť chorým deťom

Foto: aktualne.sk / web
Konopkar, 30. mája 2017

Nový výskum ukázal, že marihuana môže byť kľúčom k liečeniu epilepsie u malých detí. Ukázalo sa, že derivát kanabidiolu znižuje frekvenciu záchvatov u ľudí s Dravetovej syndrómom, čo je závažná forma epilepsie, o 39 percent.

Kanabidiol je zlúčenina, ktorú obsahuje rastlina konope, avšak nemá psychoaktívne vlastnosti. „Kanabidiol by sa nemal považovať za všeliek na epilepsiu, ale pre pacientov s mimoriadne ťažkými formami tejto choroby, ktorým nezaberali mnohé lieky, je toto zistenie nádejou, že budú mať ďalšiu možnosť liečby,“ uviedol profesor Orrin Devinsky z NYU Langone Medical Centre. 

 

 

Frekvencia záchvatov klesla

Stále je však potrebný ďalší výskum, ktorý by poskytol viac dôkazov o účinkoch tejto drogy. Do štúdie bolo zahrnutých 120 ľudí z USA aj Európy vo veku od 2 do 18 rokov s Dravetovej syndrómom. Bola im podávaná látka kanabidiol počas 14 týždňov. Frekvencia záchvatov bola sledovaná mesiac pred výskumom a počas neho. Informácie uviedol portál telegraph.co.uk.

 

Zdroj: aktualne.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím