Polícia našla v škole u 13-ročných marihuanu

Foto: MV SR
Konopkar, 26. mája 2017

Po tom, čo polícia tento týždeň zverejnila na sociálnej sieti prípad, ako preventívne zasahuje v jednej z bratislavských škôl s cieľom vyhľadávať drogy, ozval sa riaditeľ inej školy. Polícia teraz vyšetruje prípad drogovej trestnej činnosti. Hliadku privolali vo štvrtok do základnej školy v Malackách pre neznámu zelenú rastlinu, ktorú spozorovali u 13-ročných dievčat. Chlapec (14) z Nitry marihuanu predával ostatným.

Ako informovala bratislavská krajská policajná hovorkyňa Lucia Mihalíková, na miesto sa ihneď dostavila hliadka Policajného zboru, ktorá podozrivý materiál na účely spracovania znaleckého posudku z kriminalistickej chémie zaistila.

Polícia začala trestné stíhanie vo veci prečinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi. „Preventívne aktivity zamerané na drogovú problematiku majú svoje miesto a význam. Aj tento prípad svedčí o opodstatnenosti ich vykonávania. Krajské riaditeľstvo Policajného zboru bude za účelom prevencie takéto aktivity aj naďalej vykonávať a napomáhať školám v boji proti drogovej trestnej činnosti formou prednášok a preventívnych kontrol v prípade podozrení z drogovej trestnej činnosti ich žiakov,“ dodala Mihalíková.

Obvineniu z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov a prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi čelí 14-ročný žiak jednej z nitrianskych základných škôl. Polgramové vrecúška s marihuanou predával svojim spolužiakom priamo v škole po päť eur, informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Nitre Renáta Čuháková. „Kupovali si ich sotva 13- až 14-ročné deti, často sa stávalo, že im boli vrecúška doslova vnucované,“ pokračovala hovorkyňa.

Chlapca, ktorý dovŕšil 14 rokov len päť mesiacov pred obvinením, obvinil vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície z drogovej trestnej činnosti na základe získaných dôkazov. Podľa trestného zákona hrozí za tento zločin trest odňatia slobody na 15 až 20 rokov. V prípade mladistvého páchateľa sa znižuje spravidla na polovicu.

Pedagógovia škôl v Nitrianskom kraji sa neustále obracajú na políciu so žiadosťami o pomoc, skonštatovala Čuháková. Majú podozrenie, že práve v ich škole sú maloletí a mladiství žiaci ohrození inými, ktorí do školy prinášajú podozrivé látky. Práve k týmto školám patrí aj základná škola, ktorú navštevuje obvinený žiak. „Viackrát sme v tejto škole mali prednášky, aby deti vedeli, čo je a čo nie je dovolené a za čo sú zodpovedné,“ povedala Čuháková. Prednášky na tému látkových a nelátkových závislostí a šikany patria zo strany škôl k najžiadanejším.

 

Zdroj: topky.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím