Štúdia: Najbezpečnejšou rekreačnou drogou sú halocinogénne huby

Foto: refresher.sk / web
Konopkar, 25. mája 2017

Údaje zverejnila tradičná štúdia o drogách.

Už tradične sa na svetlo sveta dostali výsledky každoročnej rozsiahlej drogovej štúdie Global Drug Survey, ktorej cieľom je získať čo najviac informácií o užívaní drog a všetkom, čo s nimi súvisí. Tohtoročnej štúdie sa zúčastnilo až viac než 120-tisíc ľudí z 50 krajín a jedným z najzaujímavejších ukazovateľov je ten, ktorý sa zapodieva nebezpečnosťou jednotlivých látok. Štúdia nebezpečnosť meria prostredníctvom toho, či museli po užití konkrétnej drogy ľudia vyhľadať núdzovú lekársku pomoc a výsledky zrejme nie sú až také prekvapivé.

Až 12-tisíc ľudí sa v novej štúdii priznalo k tomu, že v roku 2016 užívali halucinogénne huby, lenže len 0,2-percenta z nich uviedlo, že po ich užití potrebovali okamžitú lekársku pomoc. Už len v porovnaní s LSD je toto číslo až päťkrát nižšie, pretože 1 percento užívateľov LSD vyhľadalo v spojení s užitím drogy lekársku pomoc, ale ak sa pozrieme na ďalšie súčasti spektra, na prvej priečke nebezpečnosti nájdeme metamfetamín. V jeho závese sa zase umiestnila syntetická marihuana, po nej alkohol, MDMA s extázou, amfetamín, kokaín, spomínané LSD, marihuana a napokon aj najmenej nebezpečné halucinogénne huby.

 

 

Zaujímavé údaje o ľuďoch, ktorí niekedy vo svojom živote vyskúšali magické huby, dostali na svetlo sveta fakt, že až 81,7-percenta ľudí chcelo huby vyskúšať preto, aby na vlastnej koži zažili psychedelický stav a v súvislosti s vyhľadávaním lekárskej pomoci je dôležité spomenúť aj to, že pri drogách ako heroín je často potrebná zdravotná starostlivosť otázkou života či smrti, zatiaľ čo pri drogách ako marihuana, LSD či halucinogénne huby ide vo väčšine prípadov o nehody, pri ktorých si človek viac či menej ublíži.

Odborníci preto varujú, že ak si chce človek užiť účinok halucinogénnej huby, vždy si treba pripraviť bezpečné miesto, kde by mal celý zážitok prebehnúť a mimoriadne dôležitý je aj overený zdroj húb, pretože pofidérne huby môžu v tvojom organizme narobiť kopu komplikácií. Pri drogách ako LSD či čistom psilocybíne v skutočnosti neexistuje žiadna známa smrteľná dávka, ale zase raz si treba pripomenúť, že každú drogu by mal človek vedieť užívať, ak ju chce využiť vo svoj prospech a obohatenie.

 

Zdroj: refresher.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím