Tak­to vyze­rá tvoj mozog na dro­gá­ch

Foto: sketcher.sk / web
Konopkar, 24. mája 2017

“Toto je tvoj mozog na dro­gá­ch“, je sláv­ny slo­gan z 80-tych rokov od pro­ti dro­go­vej D.E.A, kto­rý sa stal náz­vom série pla­gá­tov, kto­ré Meag­han Li vytvo­ri­la.

Tieto jej plagáty sa veľmi rýchlo stali hitom. Dlhý výskum a konceptualizácia pomohla zistiť, aké účinky ma každá droga. Zdroje pre jej plagáty boli články z Wikipédií, umelecké diela a iné dizajn projekty. Využitím minimalistického, švajčiarskeho modernistického prístupu bola umelkyňa donútená vyjadriť účinky jednoduchými líniami a tvarmi. Niektoré diela sú figuratívne, vizuálne a iné zasa doslovné. Jednoducho stoja skutočne za to!

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

Zdroj: sketcher.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o marihuane. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto stránku. Stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru :)
Súhlasím