Policajný pes prehliadal školákov, hľadal u nich drogy

Foto: hnonline.sk / web
Konopkar, 24. mája 2017

„KONTROLA V ŠKOLE. V týchto chvíľach sme na jednej bratislavskej škole, kde vykonávame preventívnu prehliadku na omamné a psychotropné látky. V hlavnej úlohe 6-ročná fenka nemeckého ovčiaka Kandy z chovnej stanice PZ. Video zverejníme neskôr,“ pod týmto statusom s obrázkom z akcie policajného zboru na jednej z bratislavských stredných škôl sa dnes strhla vášnivá diskusia na najpopulárnejšej sociálnej sieti.

Post patrí k najvirálnejším, aké za krátky čas od spustenia správcovia policajnej fanpage na Facebooku publikovali. Má stovky reakcií, zdieľaní a komentárov. Niektoré boli podľa používateľov vymazané a kritickí používatelia zablokovaní. Slováci na sociálnej sieti posielali policajtov so psami za politikmi, upozorňovali na postupnú dekriminalizáciu mäkkých drog v Západnej Európe a severnej Amerike, iní zas postup polície obhajovali.

 

Na status polície reagovala aj opozičná SaS:

 

Niekoľko hodín po zverejnení statusu zvolala mimoriadny brífing strana SaS, ktorá ostro kritizovala tento útok.

Podpredseda SaS Ľubomír Galko ostro kritizoval postup šéfa polície Tibora Gašpara, ktorého opätovne vyzval k odstúpeniu zo svojej funkcie.

Galko tento útok spojil s tým, že včera odmietol Gašpar výzvu organizátorov protikorupčného pochodu, aby prišiel na diskusiu na strednú  školu. „Akoby nám chceli povedať: Nebrnkajte nám po nose, lebo my vám zo života spravíme peklo.“

Tímlíder SaS pre školstvo Branislav Ghröling je presvedčený, že takéto zastrašovanie detí ničomu nepomáha.

„Toto je úspech? Prísť a vystrašiť deti počas vyučovania, a potom sa tým chváliť na sociálnej sieti? Čo týmto polícia sleduje a čo týmto vyrieši? Aké sú konkrétne výsledky toho zásahu? Proti drogám sa bojuje úplne inak a vedia to všade vo svete. Zaujíma ma, čo sa stane, ak u žiaka takto náhodne nájdu drogu. Nemyslím si, že takáto demonštrácia moci ho odradí od nevhodného správania.“

Polícia Slovenskej republiky cez svoj facebookový profil informuje o rôznych aktivitách strážcov zákona, dnes postujú okrem iného príspevky zamerané na výcvik a použitie policajných psov a koní.

Video zo zásahu na strednej škole zatiaľ na stránke nie je uverejnené.

Polícia je na Facebooku niekoľko mesiacov, jej oficiálny profil má zatiaľ viac, ako 30-tisíc fanúšikov. Správcovia komunikujú pátranie po hľadaných osobách, zatýkanie hľadaných, či rubriku Pirát týždňa, v ktorej uverejňujú rýchlostné rekordy šoférov pristihnutých dopravnou hliadkou.

 

Zdroj: hnonline.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím