Konope na letákoch FaxCopy neprešlo

Foto: faxcopy.sk / web
Konopkar, 21. mája 2017

Za opodstatnenú sťažnosť dvoch fyzických osôb Komisia označila vizuál k reklamnej kampani zadávateľa FaxCopy.

Spoločnosť na letáku a vonkajšej reklame s motívom „Diplomovky bez starostí“ zobrazila konopný list. Cieľom bola komunikácia akcie, v rámci ktorej mohli spotrebitelia získať pri objednávke tlače a viazania diplomovky darček – konopný čaj.

 

 

 

 

 

Rada však samotný vizuál v kontexte headlajnu označila ako dostatočne nešpecifikujúci predmet akcie, keďže reklama neobsahovala vyobrazenie darčeka a uviedla, že vizuál môže naopak posunúť interpretáciu reklamy do významu, v ktorom je zobrazenie konopného listu spájané s užívaním drog, čo nemožno považovať za prípustné.

 

Zdroj: etrend.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím