Marihuana a psychedelická jóga: V Kalifornii pomáhajú ľuďom otvárať myseľ

Foto: NOIZZ.SK
Konopkar, 15. mája 2017

Už po voľbách amerického prezidenta bolo jasné, že používanie marihuany v niektorých krajinách je len krôčik od legalizácie.

Aj obyvatelia Kalifornie hlasovali za a aj vďaka tomu tam teraz môžu využívať marihuanu na medicínske účely. Nadšenci tam vďaka novému projektu bývania, fajčenia a praktizovania jógy v jednom môžu namiesto vône rannej šálky kávy cítia niečo iné.

 

 

Postupná legalizácia marihuany nielen na lekárske účely otvára nový rozmer jej využitia naprieč Amerikou. Inšpirujú sa aj jogíni, ktorí do svojich kurzov pridávajú rôzne rastlinné obrady, kreatívne vizionárske dielne či psychedelickú jógu.

Dizajnérka, jogínka aj propagátorka marihuany Sari Gabbay vytvorila akúsi zážitkovú bránu s názvom „Cannabliss“ a verí, že marihuana nie je droga, ale produkt zlepšujúci náladu, rozširujúci myseľ a rastlinná medicína v jednom. Svoje vedomosti a predstavy pretavila do projektu, ktorý by sa mal spustiť už čoskoro.

 

 

Tak ako Sari myslí aj spoločnosť GrassFed, ktorá sa špecializuje na pop-up večere. Tie vytvárajú farebné menu pre hostí vďaka šéfkuchárke Lauren Unger. Tá pripravuje špeciálne eventy v príjemnom prostredí, kde ponúkajú jedlo s marihuanou a rovnako verí na silu energie reiki, ktorá pomáha pri otváraní čakier.

Tým si hostia, ktorí sa tohto druhu relaxu zúčastnia, prirodzene liečia telo. „Ľudia po celom svete fajčia a užívajú marihuanu. Nie je to nič nové, ale ide o jeho šírenie do nového poľa pôsobnosti,“ hovorí Sari, ktorá je zástankyňou fajčenia marihuany pre zdravie a praktizovania jógy v jednom.

 

 

Podľa nej dokáže človek spoznať svoje ja a vytvárať si tak skúsenosti. Na mieste, kde sa táto forma praktizuje, je hosťom k dispozícii nielen marihuana a jóga, ale aj ubytovanie za asi 1000 eur na osobu a noc.

 

 

„Vytvárame najvyššiu skúsenosť s užívaním kanabisu, ktoré zlepšuje náladu a my rozširujeme myšlienky o rastlinných liekoch, ktoré vás budú blažiť, rozšíria myseľ a naučia vás viac o sebe aj to, ako používať rastliny, aby boli liečivým aspektom života,“ hovorí o „seminároch“ Sari, ktorá pripravila prvý Cannabliss a to v dňoch 22. až 26. júna.

 

Zdroj: noizz.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím