USA: Vermont ide legalizovať rekreačnú marihuanu

Foto: WEB
Konopkar, 14. mája 2017

Za predpokladu, že guvernér Phil Scott nevetuje opatrenie, Vermont sa stane ďalším štátom, ktorý legalizuje marihuanu na rekreačné účely.

Parlament schválil zákon, ktorý legalizuje marihuanu vo Vermonte pre dospelých starších ako 21 rokov, s účinnosťou od júla 2018.

Ak guvernér podpíše zákon, Vermont bude deviatym štátom USA s legálnym cannabisom.

 

 

Zaujímavosťou je, že prijatím tohto zákona sa Vermont stane prvým štátom v Spojených štátoch, ktorý zlegalizuje marihuanu prostredníctvom legislatívy, namiesto tzv. iniciatívy na hlasovanie (ballot initiative).

Ballot initiative je jednoducho povedané verejná petícia. Štát Vermont nevykonáva iniciatívy hlasovania, čo znamená, že jedine zákonodarcovia môžu predkladať návrhy zákonov a to počas legislatívneho zasadnutia.

 

 

Vermontský štátny senát zákon schválil minulý týždeň počas záverečného hlasovania.

Guvernér Scott, republikán, ktorý na otázku o legalizácii konope zaujal postoj „nikdy nehovor nikdy“, nakoniec nedávno podporil legalizáciu priemyselného konope. Zatiaľ však neuviedol, či chce zákon vetovať.

 

 

Rebecca Kelleyová, hovorkyňa guvernéra Scotta v utorok v rádiu vyhlásila, že guvernér naďalej skúma zákon, avšak má obavy, či je úplne doriešená otázka šoférovanie pod vplyvom marihuany.

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím