Extrémne nebezpečná droga sa rýchlo šíri, stačí sa jej dotknúť

Foto: noviny.sk / web
Konopkar, 8. mája 2017

Varovanie pred substanciou známou ako furanyl fentanyl vydali potom, čo táto droga spôsobila len v Georgii smrť devätnástim ľuďom. Experti ju v rokoch 2015 a 2016 spojili s celkovo 128 mŕtvymi. 

Furanyl fentanyl je nebezpečný predovšetkým tým, že sa ľahko vstrebáva, píše rt.com. Látka sa do tela dostane i stykom s kožou a dotykom je možné do organizmu dostať i smrteľnú dávku. Polícia v Georgii preto vydala pred touto drogou i varovanie.

 

 

Furanyl fentanyl sa užíva rovnako ako heroín a v Georgii, ani inde v Spojených štátoch amerických nemá žiadne medicínske využitie. Narkotikum najčastejšie ponúkajú vo forme prášku alebo tabletiek.

 

 

Polícia taktiež varuje, že droga sa môže dostať do tela cez kožu, ale taktiež vdýchnutím. „Toxické je i to najmenšie množstvo drogy a i veľmi nízka dávka môže spôsobiť smrť,“ píše sa v dokumente. 

 

 

Fentanyl, taktiež prezývaný Sériový vrah či Zdochni, má už na svedomí niekoľko životov aj vo Veľkej Británii. Naposledy šesť mŕtvych v dvoch dňoch v polovici apríla v grófstve Yorkshire.

 

Zdroj: noviny.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím