Kráľovská dependencia Spojeného kráľovstva ide legalizovať medicínsku marihuanu

Foto: WEB
Konopkar, 5. mája 2017

Ostrov Jersey bude zrejme prvý z britských ostrovov, ktorý legalizuje konope na lekárske účely.

Minister zdravotníctva v utorok oznámil, že niektoré kanabisové výrobky budú k dispozícii už na jeseň.

Liek musí predpísať lekár a užívanie marihuany na rekreačné účely bude naďalej nezákonné.

 


Minister zdravotníctva Andrew Green vyhlásil: „Toto je len o legalizácii špecifických liekov na báze marihuany, určených výlučne na medicínske účely. Preto nejde o nejaké povolenie fajčenia marihuany.“

 

 

Dodal však, že užívanie predpísaných marihuanových produktov bude mimo ostrova, teda napríklad vo Veľkej Británii či Francúzsku, naďalej nezákonné a ľudia môžu byť v týchto jurisdikciách trestne stíhaní.

 

 

Jersey je súčasťou britských ostrovov, avšak pôsobí mimo Spojeného kráľovstva ako provincia závislá od britskej koruny.

 

 

Oznámenie prichádza po tom, čo nová vedecká správa potvrdila, že marihuana má terapeutické výhody.

 

 

Niektoré európske krajiny legalizovali lieky na báze THC či konope, vrátane Rakúska, Chorvátska alebo Nemecka.

 

 

Senátorka Greenová dodala: „Treba si uvedomiť, že určité kontrolované drogy, ako napríklad morfín a diamorfín, sú v súčasnosti zákonne predpisované praktickými lekármi a inými oprávnenými lekármi.

 

 

„Zmena, ktorú navrhujem, by v podstate uplatňovala rovnaké pravidlá pre tieto produkty na báze konope a považovali by sa za lieky viazané na lekársky predpis.“

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím