Je marihuana sexuálny stimulant?

Foto: topzine.cz / web
Konopkar, 3. mája 2017

Mýtov okolo marihuany a jej účinkov je nespočetné množstvo. Jeden taký ale uvádza, že funguje ako afrodiziakum a že zvyšuje sexuálnu túžbu. Presvedčte sa s nami, čo je na tom pravdy. Je marihuana sexuálny stimulant?

 

Konope je afrodiziakum

Konope je známe svojimi liečivými účinkami, často sa ale tiež traduje, že má afrodiziakálne účinky, a zvyšuje tak sexuálnu túžbu. Partia vedcov z texaskej univerzity sa v jednom zo svojich výskumov pokúsila zistiť, či ide o mýtus alebo o holý fakt. Výsledky ich bádania sú ale sporné.

Na jednej strane stojí fakt, že marihuana zrýchľuje tep, pomáha prekrviť tkaniva, čím zvyšuje libido a vylepšuje pôžitok zo sexu. Avšak afrodiziakom v pravom slova zmysle nie je.

 

 

Marihuana a erekcia

Na druhej strane ale spôsobuje poruchy tvorby spermií a menštruačného cyklu. K americkým kolegom sa v tomto smere pridávajú aj austrálski vedci, ktorých nedávny výskum dokonca preukázal, že pravidelní konzumenti THC majú problémy s dosiahnutím erekcie.

 

 

Vplyv marihuany na zoznamovanie

V jednom prípade možno marihuanu aj tak označiť za sexuálne stimulant – potláča zábrany. Keď sa vrátime k štúdii amerických vedcov, z výsledkov vyplýva, že jej účinky zvyšujú schopnosť komunikovať a predlžujú posteľovú predohru.

 

 

V tomto prípade ale existuje väčšia pravdepodobnosť, že pod vplyvom drogy skončíte v posteli s niekým, kto vám ráno po prebudení a vytriezvení po estetickej stránke nič nepovie. Americké výskumy totiž dokazujú, že ľudia pod vplyvom drog považujú svoje potenciálne náprotivky za atraktívnejšie.

 

 

Zdroj: topzine.cz

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím