Viete v ktorých krajinách je užívanie marihuany legálne?

Foto: noizz.sk / web
Konopkar, 27. apríla 2017

Na Slovensku aj v mnohých ďalších krajinách je výroba, prechovávanie a rovnako aj užívanie marihuany nezákonné a kvalifikované ako trestný čin. Toto však neplatí vo všetkých krajinách na svete.

Niekde môžeš marihuanu využívať pre vlastnú potrebu, inde je dokonca úplne legálna. Máš prehľad o tom, ako to s tým teda vo svete je?

 

 

Nech sa už dostaneme do akejkoľvek krajiny, vždy musíme dbať na mieste zákony týkajúce sa drog. Postoje k nim sa totiž neustále vyvíjajú a s tým prichádzajú aj nové zmeny týkajúcich sa zákonov o marihuane.

 

 

Práve tento týždeň západná Virgínia oznámila, že sa stane 29. štátom v USA, ktorý legalizuje marihuanu ako liek na lekárske účely. Medzitým čoraz viac krajín túto látku dekriminalizuje.

 

 

 

Môžeš si pozrieť zmapované krajiny, v ktorých bolo vlastníctvo obľúbenej zelenej rastlinky legalizované, dekriminalizované a schválené na lekárske účely. O krajinách v tmavo-sivom zafarbení nemáme k dispozícii žiadne údaje.

 

 

Avšak dokonca aj v krajinách, kde je momentálne užívanie marihuany „zákonné“, existujú rôzne zložitosti v zákone. Napríklad v Nemecku sa v určitých prípadoch povoľuje chorým výdaj marihuany na lekársky predpis, zatiaľ čo  Španielsko  pristúpilo ku dekriminalizácii marihuany ako jedna z prvých krajín v Európe. Jej predaj, nákup a užívanie na verejnosti sú síce stále zakázané, avšak  rastliny  môžeš pestovať pre vlastnú potrebu.  A napríklad v takom Uruguaji bola táto droga legalizovaná úplne.

Faktom však stále zostáva, že v mnohých krajinách sa zákony líšia z jedného regiónu do druhého, najmä v USA, Indii či Austrálii.

 

Zdroj: noizz.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o marihuane. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto stránku. Stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru :)
Súhlasím