Mladíkovi (16) našli v zaváraninovom pohári marihuanu, hrozí mu 10 rokov

Foto: noviny.sk
Konopkar, 24. apríla 2017

Len 16-ročný mladík čelí obvineniu z drogovej trestnej činnosti. V zaváraninovom pohári mu totiž policajti našli marihuanu. Podľa jeho slov mala byť len na vlastné použitie.

Iba 16-ročný mladík čelí obvineniu z drogovej trestnej činnosti. Chlapca prichytili policajti so zaváraninovým pohárom plným sušenej rastliny. 

Policajti z Nového mesta nad Váhom si mladíka všimli pri cintoríne a rozhodli sa ho skontrolovať. „Pri kontrole zistili, že mladík pri sebe prechováva vrecko a zaváraninový pohár s obsahom konope,“hovorí hovorca krajského riaditeľstva policajného zboru Pavol Kudlička.

 

Iba pre svoju potrebu

Mladík sa obhajoval, že má marihuanu iba pre svoju potrebu, no vzápätí sa pri ňom našla malá váha a prázdne plastové vrecká. Okrem toho, množstvo sušenej rastliny, ktorú pri sebe mladík mal, nenasvedčovala tomu, že by ju chcel len pre seba. „Zadržané množstvo zodpovedá minimálne 33 jednorázovým dávkam,“ tvrdí Kudlička.

Mladík je napriek svojmu veku trestnoprávne zodpovedný. Policajti ho zadržali a vyšetrovateľ ho obvinil z drogovej trestnej činnosti. Prokurátor podal na podnet vyšetrovateľa návrh na väzobné stíhanie. 

 

 

Chlapec sa pred sudcom kajal a prisľúbil svoju nápravu. Napokon ho pustili a stíhaný bude na slobode. Napriek tomu mu hrozí trest od troch do desiatich rokov. Vzhľadom na to, že je mladiství, znižuje sa hranica trestu na polovicu. 

 

Zdroj: noviny.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o marihuane. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto stránku. Stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru :)
Súhlasím