10 faktov, ktoré ste o kanabise nevedeli

Foto: noizz.sk / web
Konopkar, 23. apríla 2017

Mariška, tráva, gandža. Všetko toto pomenúva marihuanu, alebo vlastne konope.

Táto droga je zmesou rozomletých a usušených listov, plodov aj kvetov konope a na ľudí pôsobí rôzne. Niekde legalizovaná je, niekde nie je. Väčšinou ju hulia mladí ľudia, no čoraz viac sa skloňuje aj vďaka svojim liečivým účinkom a niektoré krajiny ju zaradili medzi lekárske produkty. Vedel si však, že má aj svoj deň?

Marihuana je známa po celom svete a podľa niektorých je skutočne nedocenená. Najmä v USA oslavujú aj jej deň, ktorý pripadá na 20. apríl. Pozri sa s nami na niektoré fakty, ktoré so zelenou rastlinou súvisia a možno ťa prekvapia.

 

#1

Na Svetový deň marihuany si jej zástancovia svoj fajčiarsky rituál dožičia presne 16:20 alebo 4:20 podľa amerického formátu času.

 

#2

Fenomén 4/20 (čo je symbol 20. apríla čiže svetového dňa marihuany) je opradený množstvom mýtov, ktoré sa ho týkajú. Buď ide o policajný kód používaný pre užívanie marihuany, alebo o počet psychoaktívnych látok v nej alebo o tradičnú dennú dobu pitia čaju v Holandsku. Tento kult však vznikol vďaka študentom stretávajúcich sa za stenou, kde sa pravidelne schádzali na jointa. Tí dostali tip na marihuanové pole, no museli ho hľadať podľa indícií. Každý deň v čase 4:20 poobede sa schádzali a hľadali ho. Aj keď ho nikdy nenašli, heslo 4/20 zostalo.

 

 

#3

V USA je každoročne zatknutých viac než 750-tisíc ľudí za marihuanu. Nie všetci však idú priamo do väzenia.

 

#4

Huliči cigariet marihuany môžu mať podobné zdravotné problémy ako klasickí fajčiari nevynímajúc bronchitídne stavy či respiračné ochorenia.

 

#5

Bývalí americkí prezidenti Thomas Jefferson aj George Washington pestovali na svojich plantážach konope. Britskí kolonisti dokonca prikazovali pestovanie tejto rastliny. A Barack Obama bol na výške členom klubu, kde hrali basket a hulili.

 

 

#6

Vedci prišli na to, že marihuana môže pomôcť zmraziť a aj zastaviť agresívnu formu rakoviny.

 

# 7

V Indii existuje milkshake s názvom Bhang, ktorého jednou z ingrediencií je aj marihuana.

 

#8

Prvá vec predaná cez internet bol pred 40 rokmi balíček marihuany. Stanfordskí študenti využili Arpanet, čo je prapredok našej formy internetu, na kúpu rastliny.

 

 

#9

Marihuana je najčastejšia droga v USA. Asi 100 miliónov Američanov ju skúsilo aspoň raz a viac než 25 miliónov ju fajčilo v minulom roku.

 

#10

Boba Marleyho pochovali s bibliou, gitarou a marihuanou.

 

 

Zdroj: noizz.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o marihuane. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto stránku. Stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru :)
Súhlasím