Žilinskí colníci našli pri kontrolách so psom Argom marihuanu aj pervitín

Foto: hlavnespravy.sk
Konopkar, 19. apríla 2017

Najväčší úlovok mal Argo počas spoločnej akcie s policajtmi v jednom z kysuckých barov.

Žilinskí colníci našli od začiatku tohto roka pri ôsmich kontrolách so služobným psom Argom v železničnej preprave, dopravných prostriedkoch a v bare marihuanu a pervitín. TASR o tom informovala hovorkyňa Colného úradu (CÚ) Žilina Božena Chríbiková.

“Čuch Arga nesklame ani v prípade, že si majiteľ zabalí drogy do špeciálneho obalu alebo ich schová do hlbokých skrýš. Potvrdilo sa to vo všetkých ôsmich prípadoch, kedy ho colníci zapojili do vyhľadávania nelegálneho tovaru. Aktívne značil miesta vo vlakoch na toalete a v cestovnom kufri, aj vo vozidlách pod sedačkou spolujazdca a v palubnej doske,” uviedla Chríbiková.

Doplnila, že najväčší úlovok mal Argo počas spoločnej akcie s policajtmi v jednom z kysuckých barov. “Úplne zmenil správanie, keď sa priblížil k pánskym toaletám kontrolovaného podniku. Po tom, ako sa dostal dnu, neustále značil miesta v celom priestore. Colníci sa preto zamerali na dôkladnú prehliadku miestnosti. Prvé prekvapenie v podobe plastového vrecka a papierového obalu so sušenou rastlinou ich čakalo v zamaskovanom otvore stropu. Ďalšie objavili v úkryte bočnej steny, kde bola uložená biela kryštalická látka,” dodala hovorkyňa žilinského CÚ.

Pri inej kontrole podľa nej zacítil pes drogy v kufri, kde bola marihuana zabalená do striebornej fólie a vložená do papierového obalu od toaletnej vody. “Tri osoby prichytené pri preprave marihuany uviedli, že si ju zadovážili z Českej republiky. Ostatní sa k nadobudnutiu tovaru nevyjadrili alebo sa k nemu neprihlásili. Pre dôvodné podozrenie zo spáchania trestného činu si všetky prípady prevzala polícia,” uzavrela Chríbiková.

 

Zdroj: hlavnespravy.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o marihuane. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto stránku. Stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru :)
Súhlasím