Kanada legalizuje rekreačné užívanie marihuany

Foto: WEB
Konopkar, 14. apríla 2017

Kanada chce na jar budúceho roku legalizovať „rekreačné“ užívanie marihuany, oznámila v stredu Kanadská ministerka zdravotníctva Jane Philpott.

Týmto potvrdila sľub premiéra Justina Trudeaua z minuloročnej volebnej kampane. Kanada sa pripojí k niekoľkým štátom susedných USA, kde je obmedzené užívanie marihuany od vlaňajška legálne.

Občania budú môcť mať pri sebe 30 gramov drogy, píše portál the Independent. Ešte musia určiť, v akom veku si ľudia budú môcť marihuanu kúpiť. Premiér je za 18 rokov, lekárska asociácia sa prikláňa k veku 21 rokov. Kompromisom by mohlo byť, ak by sa marihuana dala kúpiť v tom istom veku, ako alkohol.

Kanadské úrady podľa Philpott chcú zabezpečí, aby sa droga nedostala do rúk detí a priekupníkov. Používanie marihuany na lekárske účely už kanadské zákony povoľujú.

Predpokladá sa, že na legalizácii marihuany zarobia producentskéfirmy, ktorých akcie po oznámení ministerky zdravotníctva vzrástli.Vláda ale ešte neoznámila svoje plány na povolené limity a distribučné schému.

Užívanie marihuany na liečebné účely umožňuje 23 štátov USAspoločne s oblasťou hlavného mesta Washingtonu. Rekreačné užívanie umožňujú štyri americké štáty a metropola Washington. Americký federálny zákon marihuanu naďalej označuje ako nelegálne narkotikum.

 

Zdroj: noviny.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o marihuane. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto stránku. Stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru :)
Súhlasím