Odborníci chcú liečiť závislosť od heroínu marihuanou

Foto: refresher.sk
Konopkar, 13. apríla 2017

V histórii sa neraz stalo, že liekom na závislosť sa stala látka, ktorá len vyvolala ďalšiu závislosť.

Ešte na prelome 19. a 20. storočia bol rozšíreným liekom na alkoholizmus, čiže v tej dobe nadmerné a pravidelné užívanie alkoholu, morfín. Morfín však po niekoľkých dávkach začal u ľudí spôsobovať silnú závislosť, a tak museli výrobcovia liekov prísť s niečím novým a účinnejším.

Začiatkom 20. storočia sa preto do obehu dostal heroín, čo je dnes samozrejme ilegálna droga, avšak vtedy bol zaujímavou alternatívou voči morfínu. Viaceré organizácie začali dokonca rozdávať menšie skúšobné dávky ľuďom, ktorí vedeli dokázať, že trpia závislosťou na morfiu, avšak ako dnes už vieme, ani heroín nebol najlepším riešením.

 

 

Ďalším liečivom do zástupu neúspešných látok sa o zopár rokov stal kokaín a aj kokaínsamozrejme onedlho vytvoril ešte väčšiu závislosť ako predošlý spôsob. Ako teda vyriešiť súčasnú závislosť ľudí na heroíne?

Viacerí odborníci si povedali, že opäť raz použijú prastarú metódu a pokúsia sa vyliečiť drogovú závislosť ďalšou drogou a návykovou látkou – marihuanou.

Heroín mal kedysi liečiť alkoholizmus a keď ľudia zabudli na alkohol kvôli tomu, že im heroín úplne opantal hlavu, teraz hľadajú novú liečbu a stala sa ňou v mnohých prípadoch marihuana.

 

Zdroj: refresher.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o marihuane. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto stránku. Stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru :)
Súhlasím