Mladík (16) fajčil pri cintoríne marihuanu: Hrozí mu 5 rokov basy

Foto: pluska.sk
Konopkar, 13. apríla 2017

Policajný vyšetrovateľ obvinil zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok len 16-ročného mladíka z okresu Nové Mesto nad Váhom. Hrozí mu až päťročné väzenie.

Policajná hliadka v sobotu 8. apríla večer spozorovala pri zadnej bráne cintorína v obci Častkovce dvoch podozrivých ľudí, ktorých skontrolovali. Obvinený mladík mal pri sebe plastové vrecko a zaváraninový pohár, v ktorom bolo konope. Povedal, že je to pre vlastnú potrebu.

 „Zadržané množstvo konope zodpovedá minimálne 33 obvyklým jednorazovým dávkam drogy,“ uviedol policajný hovorca Pavol Kudlička.

 Obvinenému mladíkovi hrozí v prípade dokázania viny trest 3 až 10 rokov väzenia. Trestné sadzby sa u mladistvých znižujú na polovicu.

 

Zdroj: pluska.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o marihuane. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto stránku. Stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru :)
Súhlasím