Kanada bude prvou vyspelou krajinou, ktorá zlegalizuje marihuanu aj pre zábavu

Foto: dennikn.sk
Konopkar, 12. apríla 2017

Fanúšikovia marihuany v Kanade dokázali dostať túto rastlinu aj do národných symbolov svojej krajiny.

Namiesto javorového listu dali do zástavy list konope. A namiesto Ó, Canada, spievajú v národnej hymne Ó, cannabis.

Práve Kanaďania budú prví vo vyspelom svete, ktorí budú môcť fajčiť marihuanu legálne. Vo štvrtok sa liberálna vláda Justin Trudeaua chystá predstaviť návrh zákona, ktorý má marihuanu zlegalizovať.

Do platnosti by mal vstúpiť do júla 2018. Kanada sa tak stane po Uruguaji len druhou krajinou na svete, kde bude marihuana legálna aj pre zábavu. Povolenie užívať ju má momentálne osem štátov USA.

 

Predvolebný sľub

Legalizácia marihuany je jednou z vecí, ktoré v kampani v roku 2015 sľubovali liberáli Justina Trudeau. Sčasti mu to mohlo pomôcť vyhrať, keďže stranu podporilo veľmi veľa mladých voličov. Jedným z dôvodov (aj keď nie najvýznamnejším) bola aj vidina legálnej marihuany.

Splnenie tohto sľubu však vláde dlho trvalo. Poradný výbor, ktorý vytvorila vláda, zverejnil svoj návrh, ako by to malo fungovať. Hoci sa ešte viacero vecí môže zmeniť, návrh by mal byť základom legislatívy.

 

Zdroj: dennikn.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o marihuane. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto stránku. Stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru :)
Súhlasím