Brit zachránil množstvo ľudí marihuanou, napriek tomu je jednou nohou v base

Foto: manmagazin.sk / web
Konopkar, 11. apríla 2017

Pomáha aj napriek tomu, že môže prísť o všetko. Reč je o Britovi Jeffovi zo „spolku“ Bud Buddies, ktorý združuje ľudí snažiacich sa o záchranu životov porušovaním zákona, a teda pomocou marihuany.

O čo vlastne ide? Jeff sa rozhodol rozrozprávať na tému zachraňovania životov napriek výraznému prekračovaniu zákona. Muž totiž pestuje marihuanu, ktorá je vo Veľkej Británii absolútne odsudzovaná, čo je podľa neho smiešne. Dokonca sa niekoľko rokov venoval výskumu jej pozitívnych i negatívnych účinkov.

 

 

„V Kanada, vo väčšine štátov USA, v Austrálii či v ďalších krajinách je marihuana v lekárstve bežne využívaná a pridáva sa do liekov, prípadne je povolené ju užívať na lekársky predpis. Len v Británii sme pozadu, čo nedokážem akceptovať, pretože viem ako pomáha. Vďaka mne sa vyliečilo už mnoho ľudí, predovšetkým detí.

 

 

Rodičia za mnou chodia ako za poslednou nádejou a čo sa týka toho výskumu, nerobil som ho len ja, ale aj vedci či rôzni odborníci z prestížnych univerzít. Dospeli k rovnakému záveru – v lekársky správne odporúčaných dávkach je marihuana liek, nie droga. Ja liečim, je to moje poslanie.“

 

 

Jeff i ostatní členovia spomínaného spolku Bud Buddies žijú každý deň s pocitom, že ich môžu hocikedy zavrieť na štrnásť rokov, čo je trest za zásobovanie a predaj marihuany vo Veľkej Británii. Za jej držanie hrozí „len“ päť rokov väzenia.

 

 

Muž chce ale napriek tomuto riziku vo svojej činnosti i naďalej pokračovať. „Nie je nič krajšie, ako vidieť uzdravené dieťa a šťastných rodičov. Pre toto sa oplatí ísť mimo zákon,“ uzatvára Jeff.

 

 

Zdroj: manmagazin.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o marihuane. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto stránku. Stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru :)
Súhlasím