34-ročný Peter bol obvinený z prechovávania marihuany

Foto: wikimedia.org
Konopkar, 11. apríla 2017

Uznesením vyšetrovateľa Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Humennom bolo vznesené obvinenie 34 ročnému Petrovi z Krásneho Brodu, za zločin nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi.

„Peter si v mesiaci apríl 2016 v mieste trvalého pobytu, najskôr neoprávnene vypestoval rastliny rodu Cannabis (konope), ktoré potom sušil, triedil a neskôr aj neoprávnene prechovával. Túto zakázanú látku Peter aj predával ďalším osobám v meste Medzilaborce. V piatok / 07.04.2017 / bol políciou zadržaný,“ uviedla hovorkyňa KR PZ Prešov Jana Migaľová.

Počas vykonaných domových prehliadok i prehliadke osobného motorového vozidla bola zaistená neznáma zelená sušina.

„Podľa predbežného výsledku kriminalisticko-expertízneho skúmania, išlo o vrcholky a listy rastliny konope o celkovej hmotnosti 220 gramov. Z uvedeného množstva by bolo možné pripraviť viac ako 440 obvykle jednorazových dávok drogy. Na obvineného muža bol zo strany okresného vyšetrovateľa spracovaný podnet na podanie návrhu na jeho vzatie do väzby,“ doplnila hovorkyňa Migaľová.

Ak sa obvinenému mužovi vina preukáže, hrozí mu trest odňatia slobody na tri až desať rokov.

 

Zdroj: spisiakoviny.eu

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o marihuane. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto stránku. Stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru :)
Súhlasím