Uruguay umožní predaj marihuany na rekreačné účely

Foto: herb.co
Konopkar, 8. apríla 2017

V uruguajských lekárňach sa bude od júla predávať marihuana na rekreačné účely.

Krajina sa tak stane prvou na svete, v ktorej bude predaj marihuany takto legalizovaný, napísal spravodajský web BBC. Kroky k tomuto cieľu boli v krajine začali už v roku 2013. Cesta k tomu, aby nový zákon vstúpil do platnosti, však trvala dlho.

„Marihuanu bude od júla možné zakúpiť v lekárňach,“ povedal počas tlačovej konferencie asistent uruguajského prezidenta Juan Andrés Roballo.

Zákazníci sa pred kúpou marihuany budú musieť registrovať, čo bude možné od 2. mája. Podmienkou však je, že musí buď byť uruguajskými občanmi, či mať v krajine trvalé bydlisko. Jeden gram tejto látky sa bude predávať za 1,5 dolára. Ľudia s trvalým bydliskom, ale bez uruguajského občianstvo budú môcť za mesiac kúpiť maximálne 40 gramov marihuany.

Rastlina bude pestovaná na miestach, na ktoré bude dohliadať stáť. Zákon tiež umožní ľuďom, aby si pestovali marihuanu doma, či na špeciálnych farmách.

Lekárnici štátom stanovenú cenu látky kritizovali s tým, že nevedia, aké prinesie pozitíva. Niektorí ľudia sa nechcú zapísať v registri zákazníkov, pretože si myslia, že im opatrenie naruší súkromie.

Vláda zatiaľ uzavrela dohodu s 16 lekárňami a dúfa, že pribudnú ďalšie.

Roballo ďalej uviedol, že zo začiatku štát dopyt po marihuane možno nepokryje. Zároveň ale verí, že sa nezaregistruje nadpriemerný počet kupcov.

 

Zdroj: ceskenoviny.cz

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o marihuane. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto stránku. Stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru :)
Súhlasím