Pri prehliadke bytu v Komárne našli kriminalisti konope a pervitín

Foto: dennikn.sk
Konopkar, 7. apríla 2017

Polícia našla pri prehliadke bytu marihuanu a pervitín.

Kriminalisti zaistili pri prehliadke bytu na ulici Malá Jarková v Komárne drogy. Domová prehliadka bola vykonaná dnes o šiestej hodine na základe príkazu Okresného súdu v Komárne. „Kriminalisti na mieste zaistili rastliny rodu Cannabis (konope) a psychotropnú látku pervitín, ktorej účinná látka je metamfetamín,“ informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Nitre Božena Bruchterová.

Vykonaným predbežným narkotestom bola zistená prítomnosť tetrahydrocanabilu, ktorý je zaradený do I. skupiny psychotropných látok a metamfetamínu zaradeného do II. skupiny psychotropných látok. „Vzniklo podozrenie, že zaistený materiál bol prechovávaný za účelom predaja ďalším osobám. Všetky zaistené veci budú zaslané na expertízu,“ potvrdila Bruchterová.

Na mieste zadržali 22-ročného muža z Komárna, s ktorým momentálne prebiehajú všetky potrebné procesné úkony. Vyšetrovateľka odboru kriminálnej polície začala trestné stíhanie vo veci zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi. V zmysle zákona hrozí za tento skutok trest odňatia slobody na tri až desať rokov. 

 

Zdroj: aktuality.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o marihuane. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto stránku. Stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru :)
Súhlasím