Tvrdí, že pre chorého otca doma pestoval marihuanu. Dostal šesť rokov

Foto: tvnoviny.skny.sk
Konopkar, 6. apríla 2017

Pestovateľ marihuany Rastislav Kováč nevidel iné riešenie ako svojmu otcovi pomôcť. „Farmaceutické výrobky otcovi nepomáhali,“ tvrdí.

Chcel pomôcť otcovi, namiesto toho sa dostal za mreže. Mužovi našli v záhrade rodinného domu, na povale aj v obývačke rastlinný materiál, z ktorého by vyrobili takmer 7-tisíc bežných dávok drogy. Hodnota zadržaného materiálu sa vyšplhala na 26-tisíc eur.

„Jeho otec má zdravotné problémy, tak mu druh vyrábal maste. Potrebujete veľmi veľké množstvo na tú jednu masť,“ tvrdí Katarína, družka odsúdeného.

Tvrdí to aj obhajca Ján Kanaba. „Ani odvolací súd mužovi nedokázal, že by s marihuanou obchodoval alebo ju ponúkal niekomu inému.“

Pestovateľ marihuany Rastislav Kováč nevidel iné riešenie ako svojmu otcovi pomôcť. „Farmaceutické výrobky otcovi nepomáhali,“ dodáva.

Odkedy ho polícia zadržala, má vraj jeho otec problémy. „Dosť sa mu pohoršilo, už bol aj hospitalizovaný,“ vraví družka Katarína.

U muža zaistili veľké množstvo marihuany a za to je minimálna sadzba desať rokov.

Súd mu však uložil trest šesť rokov odňatia slobody. Jeho obhajca Ján Kanaba berie rozhodnutie ako spravodlivé. „Nešlo o žiadneho dílera, nešlo o žiadneho predajcu tvrdých drog,. Išlo o marihuanu, ktorá slúžila naozaj na lekárske účely,“ dodáva Kanaba.

Voči rozsudku o šesťročnom väzení sa nemôže odvolať ani jedna strana.

 

 

Zdroj: tvnoviny.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o marihuane. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto stránku. Stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru :)
Súhlasím