Vietnamci, marihuana a smrť. Je tu český seriál Pěstírna

Foto: stream.cz
Konopkar, 5. apríla 2017

Renesancia českých seriálov pokračuje. To, čo sa podarilo HBO s Pustinou, alebo čo sa darí Českej televízii pri výrobe sitcomov, úspešne završuje internetová televízia Stream.cz. Svojim najnovším seriálom Pěstírně sa totiž vydáva do doposiaľ neprebádaných seriálových kulís. A je to výlet, na ktorom si vytvoríte závislosť.

Dala svetu Tondu Blaníka, zhmotnila tie najčernejšie predstavy o nákupe ojazdených vozidiel v autobazároch Monte Karlo a ukázala, že sa dá rozprávať príbeh len cez obrazovky mobilov a počítačov. Internetová televízia Stream.cz oslavuje aktuálne 10. narodeniny, a zatiaľ čo veľké televízne stanice ponímajú podobná jubilea firemnými večierkami a divák vychutná nejakú narýchlo zostrihanú spomienkovú estrádu, Stream.cz to poňal opačne. Odmenil svojich fanúšikov doteraz tým najlepším, čo v malom kreatívnym inkubátore na pražskom Anjelovi vzniklo. Seriál Pěstírně totiž znesie tie najprísnejšie merítka.

 

 

 

 

 

Príbeh sa točí okolo pražského podsvetia. Všetko je špinavé, napáchnuté umelými hnojivami a nezameniteľnou vôňou marihuany. Zelené marihuanové zlato sa ale doluje veľmi ťažko a z obrazovky to na vás doslova sála. Silnejšie ako mnohawattové lampy urýchľujúce úrodu.

 

 

 

 

 

Seriál vás vo svojom nultom diely hodí rovno do vody. Ocitnete sa totiž pod zemou – v pěstírně. V klaustrofobickej betónovej pivnici, kde na vietnamských robotníkov dohliada plešatý svalovec a ustrašený záhradník. Epizóda s polovičnou stopážou skvele naladí, kameraman sa stihne predviesť v tom najlepšom možnom svetle (obrazne i doslova) a vietnamskí herci potvrdzujú, že by si v tuzemskej seriálovej tvorbe zaslúžili rozhodne viac priestoru, nad rámec predavačov z večierok.

 

 

 

 

 

Keď vám tu zhasnem, tak po vás ani pes neštekne

Ale aby som len nechválil. Potom príde prvý diel a s ním niekoľko klišé, ktoré musíte pretrpieť. Od úvodných scén je vám jasné, ako tento diel dopadne. Hrdina dlhuje veľa peňazí, nemá si už kde požičať a gangstri vyhrážajú jemu i jeho priateľke. Vychutná si posledné kolečko po najbližších príbuzných a šup s ním pod zem. Do pěstírny. Kde síce prvý diel končí, ale príbeh len začína.

 

 

 

 

 

 

V samotnej pěstírně to dostáva grády. Prežíva sa tu zo dňa na deň a režisér Andy Fehu tú rozohráva halucinogénnu sériu príhod, z ktorých mrazí. Bezvýchodiskovosť situácie krásne ilustruje veta jedného zo záporákov: „Keď vám tu zhasnem, tak po vás ani pes neštekne.“ Ďalšie diely teda sľubujú parádny thriller, ktorý sa určite oplatí dopozerať celý.

 

Seriál Pěstírně môžete sledovať zadarmo na internetovej televízii Stream.cz. Premiéra začína štýlovo 13. apríla na „zelený“ štvrtok a v pláne je 9 epizód. V hlavných úlohách sa predstavia Vojtěch Johaník, Martin Hub, Karel Hung, Hany-Huong Thanh Duong, Martin Bao, Leoš Noha a Judit Bárdos.

 

 

Zdroj: reflex.cz

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o marihuane. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto stránku. Stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru :)
Súhlasím