Argentína legalizovala marihuanu

Foto: cannapedia.cz / web
Konopkar, 5. apríla 2017

Latinskoamerická krajina sa pripojila k celosvetovému trendu a legalizovala konope na liečebné účely.

Argentína oslavuje! Čerstvá a veľmi pozitívna správa práve dorazila zo slnečnej Argentíny. Miestny parlament totiž schválil legalizáciu marihuanových derivátov pre zdravotné účely.

 

 

K vystavovanie predpisov bude pacientom slúžiť špeciálny regulačný systém. V stredu schválený zákon paralelne uvedie do praxe dotovaný výskumný program, v ktorom pacientom zabezpečia prístup k liečebnému konope zadarmo.

 

 

Rastliny budú za účelom výskumu a výroby konopných prípravkov pre potreby argentínskych pacientov pestovať štátne agentúry, avšak v prípade nedostatku sa počíta s nákladnejším dovozom zo zahraničia. Informácia vyvolala nevídané nadšenie.

„Tridsať percent epileptikov nereaguje na tradičnú medicínu. Moja dcéra týmto vážnym ochorením trpí už 24 rokov a toto je pre ňu veľká šanca na ľahší život,“ povedala lekárka Ana María Nicora, ktorá stojí na čele organizácie Medical Cannabis Argentína.

 

O legalizáciu konope sa dlhodobo hovorí aj v ostatných krajinách Latinskej Ameriky. Napríklad Čile a Kolumbia už schválila podobný zákon v minulosti a Uruguaj legalizoval konope na rekreačné účely.

Zmena legislatívy sa v najbližšej dobe očakáva aj v Brazílii alebo Peru.

 

Zdroj: cannapedia.cz

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o marihuane. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto stránku. Stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru :)
Súhlasím